Huśtawki, hamaki i wielkie poduchy. Prawda, że pięknie?

0
Na jarocińskim rynku pomiędzy ulicami Śródmiejską i Wrocławską powstała strefa służąca rekreacji, zabawom, edukacji, konsultacjom społecznym, wypoczynkowi i realizacji kameralnych wydarzeń kulturalnych. To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców obszaru staromiejskiego, ale jednocześnie atrakcja, która ma przyciągnąć na rynek mieszkańców innych części miasta i gminy. Strefa jest dozorowana i objęta miejskim monitoringiem.

 – Strefa rekreacji na rynku to częściowo odpowiedź na zapotrzebowanie samych mieszkańców obszaru staromiejskiego, ale mamy nadzieję, że będzie to atrakcja, która przyciągnie na jarociński rynek dzieci i młodzież także z innych części naszej gminy. Będzie jednym z elementów ożywiających jarocińską starówkę – uważa Robert Kaźmierczak, z-ca burmistrza Jarocina.

W kilku drewnianych modułach znajdują się huśtawki, hamaki, wielkie poduchy do siedzenia, czy leżenia. Nawierzchnia niektórych modułów wyłożona została sztuczną trawą lub piaskiem plażowym. Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą, aby w strefie odbywały się różnorakie animacje, dyskusje o wyglądzie miasta czy rewitalizacji starego miasta.

Autorem i realizatorem projektu jest młody architekt krajobrazu Piotr Kociński – laureat nagrody burmistrza Jarocina na najlepszą pracę magisterską w 2015 r.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick