OGLĄDAJ NA ŻYWO! Już jutro posiedzenie rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

3
We wtorek (25.02) o godzinie 10.00 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Odbędzie się dyskusja na temat przebiegu Kolei Dużych Prędkości. Pokażemy to spotkanie NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart. Początek punktualnie o godzinie 10.00.

W spotkaniu wezmą udział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Zaproszenie otrzymali także przedstawiciele pozostałych członków Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej: Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy i Miasta Odolanów, Gminy i Miasta Raszków, Gminy i Miasta Stawiszyn, Gminy Blizanów, Gminy Brzeziny, Gminy Ceków-Kolonia, Gminy Godziesze Wielkie, Gminy Gołuchów, Gminy Koźminek, Gminy Lisków, Gminy Mycielin, Gminy Opatówek, Gminy Ostrów Wielkopolski, Gminy Przygodzice, Gminy Sieroszewice, Gminy Sośnie, Gminy Szczytniki, Gminy Żelazków, Powiatu Kaliskiego, Powiatu Ostrowskiego i Powiatu Pleszewskiego.

Spotkanie, które odbędzie się w Centrum Aktywności Lokalnej (sala sesyjna) w Ostrowie Wielkopolskim ma dotyczyć przebiegu Kolei Dużych Prędkości. Oburzenie samorządowców wywołało zaprezentowane 22 stycznia 2020 roku strategiczne studium lokalizacyjne Centralnego Portu Komunikacyjnego, który obrazuje nowy przebieg linii kolei dużych prędkości, a więc tzw. dziesięciu szprych, które mają prowadzić do CPK z różnych kierunków Polski. Według planów, Ostrów Wielkopolski został zmarginalizowany z czym nie zgadzają się samorządowcy tłumacząc to 200-letnią tradycją kolejnictwa w Ostrowie oraz węzłem komunikacyjnym, który obsługuje rocznie milion pasażerów.

Więcej na ten temat:

TRANSMISJA ZE SPOTKANIA 25.02 O GODZINIE 10.00 NA ANTENIE TELEWIZJI PROART I NA PORTALU WLKP24.INFO.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Zawsze mnie bawi to pisanie o tradycji kokejarskiej w ostrowie. Środkowa cześć to Kalisz i pasuje. Ps. Aglomeracja dziś jest a jutro jak ostrów wszystko weźmie dla siebie to będzie po aglomeracji i Kalisz będzie dymany

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick