Odeszło dwóch wuefistów. „To wspaniali pedagodzy” – mówią ci, którzy ich znali

6
screeny z fanpage'y: facebook.com/refleksgorzyce, facebook.com/polskiunihokej
Dwóch nauczycieli wychowania fizycznego od lat związanych z powiatem ostrowskim odeszło w ostatnich dniach. Szkoła Podstawowa nr 9 pożegnała Przemysława Nowaka, a klub UKS Refleks Gorzyce Wielkie - trenera Bogdana Smardza.

Nie żyje dwóch nauczycieli wychowania fizycznego, którzy uczyli dzieci i młodzież w powiecie ostrowskim. We wtorek Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim poinformowała o odejściu Przemysława Nowaka. Był wieloletnim pracownikiem tej placówki. „Wspaniały wychowawca dzieci i młodzieży, pedagog o wielkim sercu, szczególnie wrażliwy na krzywdę dzieci. Od swoich uczniów wymagał nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim zasad dobrego wychowania i szacunku do drugiego człowieka” – wspominają jego koledzy.

Jak mówią, kochał góry, stare zamki oraz piłkę nożną. Ta dyscyplina była jego wielką pasją, którą zarażał innych. „Do zobaczenia Nasz Przyjacielu… może gdzieś na bieszczadzkich szlakach, ścieżkach rowerowych… Żegnamy Cię słowami Twoich uczniów: Żegnaj, Panie Przemku” – dodają.

Wiadomość o śmierci dotarła w środę także z UKS-u Refleks Gorzyce Wielkie. Przedstawiciele klubu poinformowali o odejściu trenera Bogdana Smardza. „wspaniały nauczyciel i wychowawca młodzieży” – napisali członkowie Polskiego Związku Unihokeja, żegnając przyjaciela.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick