Ociąż. Uciekał przed policją, miał 1,5 promila

1
Wczoraj o godz. 19.00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. We wskazane miejsce skierowani zostali policjanci z Nowych Skalmierzyc, którzy w miejscowości Ociąż zauważyli opisany pojazd.

Pomimo podania przez policjantów sygnałów do zatrzymania się, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący w dalszym ciągu nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie.

Kierujący w pewnym momencie został wyprzedzony przez radiowóz i zatrzymany. Siedzącym za kierownicą auta okazał się 48-letni mężczyzna. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W tym przypadku kierujący odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również grozi mu odpowiedzialność za ucieczkę przed patrolem Policji – relacjonuje st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostrów, fot. policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick