Obywatelskie zatrzymanie na drodze

0
Kto wie jak zakończyłaby się ta historia gdyby nie czujność innych kierowców, którzy zatrzymali na drodze pijanego kierowcę i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

Styl jazdy kierowcy busa od razu wzbudził czujność podróżującej za nim 22-latki i jej pasażerów. Podejrzewając, że mężczyzna może być pijany, postanowili zmusić go do zatrzymania pojazdu. Po przejechaniu kilkunastu metrów, kierujący busem zatrzymał się na poboczu. – Zgłaszający tłumaczyli, że natychmiast podbiegli do samochodu, zabrali mężczyźnie kluczyki i powiadomili policję – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolski.

35-letni mężczyzna, który odważył się wsiąść za kierownicę był pod wpływem alkoholu i miał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila. Razem z nim podróżował 30-latek od którego policjanci również wyczuli woń alkoholu. Obaj mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Kierujący busem usłyszał zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick