Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy ciężarówki. Jechało ich dwóch. Obaj twierdzą, że nie prowadzili

0
zdjęcie poglądowe
Prowadził ciężarówkę, będąc pod wpływem alkoholu mimo zakazu za to, że wcześniej także dopuścił się podobnego przestępstwa. Został zatrzymany dzięki interwencji postronnych kierowców, którzy skonfiskowali mu kluczyki i wezwał policję. Do zatrzymania doszło w Kościelnej Wsi w powiecie pleszewskim.

Do obywatelskiego zatrzymania kierowcy ciężarówki doszło w Kościelnej Wsi. Mieszkańcy gminy Gołuchów i powiatu ostrowskiego zauważyli, że ciężarówka jadąca przed nimi porusza się po całej szerokości drogi. Powiadomili policję i sami interweniowali. Gdy kierowca zignorował znak zakazujący wjazdu pojazdom powyżej 2,5 tony dopuszczalnej masy i zatrzymał się na ul. Dolnej, jeden z mężczyzn wszedł do kabiny i wyjął kluczyki ze stacyjki.

CZYTAJ TEŻ: Wszczął awanturę pod Areną Ostrów. Interweniowała policja

Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn.. Byli to mieszkańcy powiatu wołomińskiego w wieku 28 i 34 lat. Jak wyjaśnia rzeczniczka pleszewskiej komendy, „stan obu mężczyzn wskazywał na to, że znajdują się pod wpływem alkoholu. – Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem, w związku z czym obaj zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Odmówili też poddania się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego została pobrana krew do badań – wyjaśnia st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Funkcjonariusze ustalili, że ciężarówką kierował starszy z mężczyzn, na którego wcześniej sąd nałożył zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, bo w przeszłości także prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu. Grożą mu nawet trzy lata więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick