Objęła stery schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jakie plany na to miejsce ma Klaudia Wawrzyniak?

17
Klaudia Wawrzyniak, drogą przetargu została wybrana nowym kierownikiem schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Zastąpiła ona Agnieszkę Nowicką, która kierowała placówką przez ostatnie lata. Nowa szefowa przytuliska dla zwierząt ma w planach pozyskać sponsorów oraz stworzyć zgraną grupę zaangażowanych ludzi. Klaudia Wawrzyniak nie ma łatwo, bo stery schroniska przejmuje w momencie, gdy przechodzi ono gruntowną modernizację.

16 grudnia ubiegłego roku poznaliśmy wyniki konkursu, który został ogłoszony przez ostrowski Urząd Miejski. Do walki o fotel kierownika schroniska wystartowały dwie osoby: Agnieszka Nowicka – dotychczasowa szefowa oraz Klaudia Wawrzyniak, technik weterynarii oraz behawiorystka. Różnica między ofertami wynosiła aż 350 tysięcy złotych. Ostatecznie wybrano tańszą i to Klaudia Wawrzyniak została nową kierowniczką przytuliska.

Stery przejmuje, gdy schronisko przechodzi gruntowną modernizację. – Ja przede wszystkim kieruję się zdrowiem i dobrostanem zwierząt. Na tym mi najbardziej zależy. Myślę, że każda inwestycja ma w swoim założeniu coś dobrego. I mam nadzieję, że wpłynie ona na życie zwierząt – powiedziała nam Klaudia Wawrzyniak.

Nowa kierowniczka podkreśliła, że marzeń ma sporo, ale najbardziej chciałaby zwiększyć liczbę adopcji i stworzyć grupę zrzeszonych ludzi, którym na sercu leży dobro zwierząt. – Jesteśmy bardzo otwarci na wolontariuszy i w lutym będziemy ogłaszać nabór. Chcę byśmy działali razem, bo razem możemy więcej – dodaje Wawrzyniak.

Zapytaliśmy także o kwotę zaproponowaną w przetargu. Czy 600 tysięcy wystarczy na roczne poprowadzenie schroniska? Nowa szefowa odpowiedziała, że będzie ciężko, ale chce dać z siebie 150%. – Z moich obliczeń wynika, że wszystko będzie w porządku, ale mam nadzieję, że uda nam się zrzeszyć większość organizacji prozwierzęcych, uda nam się uzyskać sponsorów. Bardzo mocno działam w tym kierunku – mówi nowa kierowniczka.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  1. PANI KLAUDIO GRATULUJE NOWEGO STANOWISKA, , PROSZE ZADBAĆ RÓWNIEŻ O KOTKI, ABY KOTY RÓWNIEŻ DOCZEKAŁY SIE STAŁEGO CIEPŁEGO MIEJSCA W TYM ROZBUDOWYWANYM SCHRONISKU , ZEBY NIE BŁĄKAŁY SIE PO MIESCIE , BEZDOMNE ,PORZUCONE ZMARZNIĘTE BEZ JEDZENIA.

  2. Czyli jednak 600 tysięcy złotych nie wystarczy. Przy składaniu oferty wiadomo było już, że tak będzie – wynika to z wypowiedzi pani kierownik, która na samym starcie szuka sponsorów – bo wie, że będzie ciężko. Nie o to przecież w tym wszystkim chodzi – te 600 zł powinno wystarczyć na wszystkie potrzeby. Przez te finansowe „roszady” cierpią i będą cierpieć tylko zwierzęta, ale z tego wynika, że na tą chwilę nikogo to nie obchodzi.

    • Szuka sponsorów na myjki ciśnieniowe… To nie jest niezbędne narzędzie do funkcjonowania schroniska dlatego stara się pozyska środki z zewnątrz…

    • W skrócie: niewiele – nie kastrowała zwierząt w schronisku mimo ustawowego obowiązku (po niej zostało prawie 100 zwierząt do zabiegów), nie leczyła, ukrywała też informacje jak wydaje pieniądze publiczne na zwierzęta.

  3. Szkoda tylko ze pani Magda została zwolniona .W przeciwieństwie do byłej kierowniczki ogarniała całe biuro szczeniaki zajmowała się tez psiakami wycofanymi dawała dużo zwierzakom .Mam nadzieje ze wróci .I ze teraz zwierzęta będą miały lepiej w końcu zmienił się kierownik schroniska

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick