DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Obiektywni Trota, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Na pomysł szkolnej grupki związanej z fotografią wpadł Paweł Sieczka z ZS nr 1, który potrzebował pomocy przy dokumentowaniu wydarzeń z życia „Troty” na stronę internetową. Okazało się, że w Zespole Szkół numer 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie jest sporo osób, które „pstrykają”.  Tak właśnie powstało kółko fotograficzne. „Obiektywni Trota” spotykają się kilka razy w miesiącu, ponadto mają ze sobą stały kontakt dzięki grupie konwersacyjnej zawiązanej na facebooku.

Na dokumentowaniu wydarzeń z życia szkoły działalność „Obiektywnych” się jednak nie kończy. Postanowili organizować konkursy fotograficzne – najpierw wewnątrzszkolne, a aktualnie także takie, które przeznaczone są dla wszystkich uczniów w powiecie. Jurorzy zaangażowani w ocenianie prac oprócz punktacji podpowiadają co ewentualnie można poprawić.

„Obiektywni” nieustannie zdobywają doświadczenie. Jedną z form uczenia się są spotkania z profesjonalistami. Gośćmi spotkań byli już Krzysztof Patacz, Kazimierz Giel oraz Bartłomiej Busz. W planach są kolejne pogadanki, wykłady oraz prelekcje. Wielu członków kółka deklaruje, że chce związać się z fotografią także zawodowo.

Więcej w „Wydarzeniach” Telewizji Proart z 5 grudnia.

fot. Obiektywni Trota

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz