Nowoskalmierzyckimi wiatrakami zajął się magazyn śledczy. W czwartek premiera [WIDEO]

2
screen z zapowiedzi programu "Magazyn śledczy Anity Gargas", fanpage programu
Planowana budowa wiatraków na terenie gminy Nowe Skalmierzyce stała się sprawą o zasięgu ogólnopolskim. Inwestycją i protestami mieszkańców, którzy sprzeciwiają się powstaniu farmy, zainteresowali się reporterzy "Magazynu śledczego Anity Gargas". Premiera w czwartek tuż po meczu Niemcy - Polska (początek o 21.00) w TVP 1.

Wiatraki, które mają stanąć na terenie gminy Nowe Skalmierzyce są kością niezgody pomiędzy oburzonymi mieszkańcami a inwestorem. Rolnicy nie chcą tej inwestycji, bo obawiają się, że przepisy prawa zablokują w ten sposób rozwój pięciu miejscowości. Władze gminy i powiatu tłumaczą, że muszą poruszać się w ramach prawa.

O tej sprawie informujemy od miesięcy w Telewizji Proart oraz na wlkp24.info. Przygotowaliśmy na ten temat materiały do Wydarzeń, rozmawialiśmy z samorządowcami i mieszkańcami, pytaliśmy o kwestie formalno-prawne władze gminy i powiatu w ramach programów emitowanych na naszej antenie.

Równolegle sprawa wiatraków trafiła do ogólnopolskich mediów. Planowaną inwestycją na terenie gminy Nowe Skalmierzyce zainteresowali się reporterzy Magazynu Śledczego Anity Gargas. Premiera materiału poświęconego tej sprawie w czwartek o w TVP1 tuż po meczu siatkówki Niemcy – Polska, który rozpocznie się o 21.00.

Zapowiedź programu o planach budowy wiatraków w gminie Nowe Skalmierzyce

Sprawa budowy wiatraków opisywana na wlkp24.info:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. TVPiS Kurskiego – to stacja Tv pozbawiona obiektywizmu – o złej reputacji. Ciekawe kto napisał w tej sprawie scenariusz ? !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick