DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowe "cacko" w ostrowskiej straży

Na ostrowskie drogi nie wyjdzie od razu, ponieważ musi zostać wyposażony w niezbędny strażakom sprzęt. Ten zostanie przełożony ze starego wozu, który służył jednostce blisko 20 lat. Nowe „cacko” mundurowych warte jest blisko milion złotych, a pieniądze na ten cel zostały pozyskane m.in. z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. – Zostały też przeznaczone środki Starostwa Powiatowego w Ostrowie oraz jednostek samorządu terytorialnego z powiatu ostrowskiego – wyjaśnia kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Policjanci dostali nowy, nieoznakowany radiowóz. „Jedziemy w miasto” [ZDJĘCIA]

Stary wóz JRG służył blisko 20 lat i przyszedł najwyższy czas na zastąpienie go nowszym modelem. – Tamten samochód sprawdzał się bardzo dobrze, ale jest to już stara konstrukcja. Nie spełniał już wszystkich wymagań przy naszych działaniach – mówi st. kpt. Krzysztof Drabik, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Nowy pojazd wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2,5 tysiąca litrów, a  wydajność autopompy na wodę to 1600 litrów na minutę. Samochód posiada również system samoobrony w postacie zraszaczy zamontowanych na karoserii. Będzie on wykorzystywany do wszystkich działań JRG, czyli m.in. pożarów, wypadków drogowych, czy przy usuwaniu skutków załamań pogodowych.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • SC
    "Samochód starzacki" cacko

    piątek, 26 listopada, 2021

    Tytuł o podłożu inteiyi ekonomiczny” cacko”ni jak do artykułu.To jest nie fer…

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz