DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej? To największe marzenie tej kadencji - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski

Starostwa ostrowski Paweł Rajski powołał zespół ds. koncepcji budowy nowego Domu Pomocy Społecznej. – W obecnej kadencji mamy wiele marzeń, a wśród nich największym marzeniem jest budowa nowego Domu Pomocy Społecznej, bo dom przy ulicy Partyzanckiej już się zużył, nie do końca spełnia wymogi, które są stawiane tego rodzaju obiektom i w związku z tym pojawił się pomysł, by wybudować obiekt na wskroś nowoczesny – mówi starosta.

Obecnie rozważane są dwie lokalizacje inwestycji, ale władze powiatu nie chcą na razie zdradzić, co to za miejsca. – Marzeniem powiatu jest, by ten nowy Dom Pomocy Społecznej był obiektem parterowym, tak aby z każdego pokoju pensjonariusza można było wyjść na maleńki ogródek – mówi Radosław Torzyński, członek zespołu ds. koncepcji budowy nowego Domu Pomocy Społecznej. Pokoje w nowym budynku mają być komfortowe, z łazienkami i udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Nowy obiekt będzie dedykowany grupie 80 do 100 mieszkańców. Szacunkowo koszt przedsięwzięcia będzie oscylował w granicach 10 mln złotych – w tej chwili urzędnicy starostwa robią rozeznanie – czy będą to środki z budżetu powiatu ostrowskiego, czy jednak uda się pozyskać dofinansowanie na ten cel.

Napisz do autora

Komentarze (10)
 • Z
  Zniecierpliwiony

  środa, 13 lutego, 2019

  Proszę nie marzyć, tylko działać. Trzykrotnie mniejszy powiat jarociński posiada nowoczesny DPS !
  Prosimy pochwalić się nie marzeniami tylko ukończonym dziełem.

  Odpowiedz
 • B
  bbbbb

  środa, 13 lutego, 2019

  mało to stoi pustych budynków w centrum miasta? np. na kolejowej koło biedronki gdzie tak naprawdę nic się nie dzieje….

  Odpowiedz
 • D
  Doniubrobiu6381

  czwartek, 14 lutego, 2019

  Dokladnie zamiast wykorzystac juz istniejace budynki to oni gdzirs poza miastem chca nowe budowac czy w tym miescie ktos jeszcze mysli?

  Odpowiedz
 • PWŚW
  Pan w średnim wieku

  czwartek, 14 lutego, 2019

  Wreszcie jakiś konkretny pomysł dla ludzi, a nie budowanie hali sportowej dla nie wiadomo kogo. A jak jeden z drugim myślisz inaczej, to wiedz, że kiedyś będziesz stary i będziesz potrzebował opieki i dachu nad głową, bo to nie tak jak dawniej, że dzieci mogły nie pracować tylko zajmować się starymi rodzicami. Hala może być ale w drugiej kolejności.

  Odpowiedz
 • DSO
  Darmowe słońce Ostrowa

  czwartek, 14 lutego, 2019

  To już wiem kto będzie projektował ten Budynek Pomocy Społecznej. Tylko czy architekt pracujący na pół etatu zdoła na czas wykonać to zadanie oczywiście jak wygra przetarg, bo jakżeby inaczej.

  Odpowiedz
 • K
  kuternoga

  czwartek, 14 lutego, 2019

  Budynek po Milicji Obywatelskiej przy radzie Sybiraków można tam też mały park zrobić

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz