Nie żyje pilot. Jego szybowiec runął na ziemię [ZDJĘCIA]

3
Nie żyje 50-letni pilot szybowca, którego maszyna rozbiła się na polu między Szczurami a Górznem w okolicach Biniewa. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna. W drodze jest prokurator.

Do tragedii doszło około godz. 13.00. Pilot szybowca stracił panowanie nad maszyną, a ta zaczęła gwałtownie lecieć w dół. Z zeznań świadków wynika, że szybowiec uderzył pionowo w ziemię. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Na miejsce, a więc na pole między Szczurami a Górznem w okolicach Biniewa jedzie prokurator. Policja będzie prowadziła czynności wyjaśniające pod jego nadzorem. Jest już tam straż pożarna, która zabezpiecza teren. Na miejscu pojawił się też komendant Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pilot wzbił się w powietrze w Michałkowie. Początkowo nie było to pewne, ponieważ równolegle zawody lotnicze odbywają się także w Lesznie.

Na miejsce jedzie też grupa operacyjna Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a okoliczności wypadku będzie wyjaśniać także Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick