DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nie żyje Mikołaj Szymczak - były starosta, wieloletni samorządowiec i urzędnik

10 grudnia zmarł Mikołaj Szymczak – starosta jarociński w latach 2010-2014, następnie wicestarosta. Był także wieloletnim samorządowcem, a także dyrektorem wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Należał do ugrupowania Ziemia Jarocińska, której szefem jest obecny burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Mikołaja Szymczaka – byłego starosty jarocińskiego oraz mojego wieloletniego, bliskiego współpracownika w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, który kierował wydziałem oświaty. Mikołaju, spoczywaj w pokoju” – napisał na fanpage’u włodarz.

>> Nie żyje „legenda” jarocińskiej oświaty. Mieszkańcy żegnają Bronisławę Włodarczyk <<

„Składam najszczersze kondolencje” – pisze natomiast obecna starosta Lidia Czechak. Niespodziewaną wiadomość skomentował także wiceburmistrz Robert Kaźmierczak odpowiedzialny za oświatę i kulturę: „Mikołaj przez lata dbał, abym nigdy nie szedł sam przez nawałnice, przez burze, przez deszcz. Szedł ze mną. Dbał, abym zawsze miał nadzieję w sercu i nigdy nie porzucał marzeń. Dziękuję Miki za wszystko”.

Mikołaj Szymczak w ostatnich latach zmagał się z chorobą. Usunął się w cień także z życia publicznego rezygnując z jakiekolwiek funkcji w samorządzie. Niewykluczone, że to właśnie choroba była przyczyną nagłego odejścia w wieku 61 lat.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz