Nie żyje „legenda” jarocińskiej oświaty. Mieszkańcy żegnają Bronisławę Włodarczyk

0
Nie żyje Bronisława Włodarczyk, wieloletnia dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Szkołą zarządzała od 1981 do 2006 roku, pracowała także jako nauczyciel języka francuskiego. Na emeryturze realizowała się jako radna miejska i powiatowa, w latach 2010-2014 przewodniczyła Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Jarocina. W pracy samorządowej działała w zakresie oświaty, zdrowia i kultury.

Bronisława Włodarczyk z oświatą w Jarocinie była związana niemalże całe swoje zawodowe życie, sama była też uczennicą tej szkoły. Dyplom ukończenia liceum odebrała w 1960 roku. W Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki pracowała później jako nauczycielka, a na stanowisku kierowniczym już od 1973 roku jako wicedyrektor.

W poprzedniej kadencji Bronisława Włodarczyk była też przewodniczącą osiedla Bogusław oraz wieloletnią kierownik Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wieść o jej śmierci wstrząsnęła mieszkańcami Jarocina, przede wszystkimi tymi, których uczyła ceniona dyrektor szkoły. – Pani Dyrektor lubiła porządek i chciała, abyśmy porządek mieli także w głowach. Szkołą kierowała żelazną ręką, co dziś, po trzydziestu latach doceniam – komentuje informację o jej śmierci na Facebooku wiceburmistrz Jarocina, Robert Kaźmierczak. – Dziękuję jeszcze za to, że jako uczniowi klasy matematyczno-fizycznej pozwoliła Pani zdawać na maturze historię zamiast matematyki – dodaje.

Bronisława Włodarczyk z życia społecznego zaczęła „wycofywać się” z powodu choroby. Za dwa dni świętowałaby swoje 77. urodziny.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick