Nie chciał rozstania więc zabił. Zabójca z Nowych Skalmierzyc stanął przed sądem

0
Rozpoczął się proces 55-latka, który w listopadzie ubiegłego roku zabił 57-latkę. Do zabójstwa doszło w Nowych Skalmierzycach. Jak ustaliła prokuratura do ataku miało dojść, ponieważ mężczyzna nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Grozi mu dożywocie.

Do zabójstwa doszło 16 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy Polnej w Nowych Skalmierzycach. Mężczyzna udał się do miejsca zamieszkania kobiety i zadał jej kilkanaście ciosów nożem. – Udał się do miejsca, gdzie próbował pod pozorem niemożności czytania zapisów na lekach. Między nim a pokrzywdzoną wywiązała się szarpanina, w trakcie której żądał on powrotu do istnienia związku, a następnie zadał jej szereg uderzeń trzymanym w ręku nożem – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna przygotowywał się do ataku od miesięcy. Jak informowali śledczy, miał on zapisaną w kalendarzu datę, kiedy dokona zabójstwa.

CZYTAJ W TEMACIE ZABÓJSTWA: 

Po ataku na kobietę sam zadał sobie kilka obrażeń nożem w okolicy brzucha. Udzielono mu jednak szybkiej pomocy medycznej i udało się go uratować. Mężczyzna jest osobą niepełnosprawną, głuchoniemą.

Dziś 55-latek stanął przed sądem. Grozi mu dożywocie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick