DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nie będzie pucharowego meczu Ostrovia 1909 - Ostrovia 1909 II

Zespół Ostrovii 1909 przegrał z Victorią Skarszew 2:4 i odpadł z dalszej rywalizacji w Okręgowym Pucharze Polski na szczeblu kaliskim. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się rezerwy biało-czerwonych, które pokonały Stal Pleszew 5:3 i to one awansowały do 1/8 finału. Gdyby seniorski zespół także wygrał, w kolejnej fazie mielibyśmy bratobójcze spotkanie.

– Prowadziliśmy do przerwy w pełni zasłużenie 1:0. Mieliśmy trzy czy cztery  sytuacje, żeby prowadzić wyżej, ale kompletnie nie weszliśmy w drugą połowię, bo dwie akcje przeciwnika i przegrywaliśmy 1:2. Na szczęście otrząsnęliśmy się z tego i po dwóch szybkich trafieniach już tak mentalnie wiedzieliśmy, że nie możemy tego meczu odpuścić – powiedział po spotkaniu Łukasz Wiącek, trener Ostrovii 1909 II.

V-ligowa Stal Pleszew była faworytem tego meczu, ale nie wykorzystała przewagi psychologicznej, bo w składzie zabrakło wielu podstawowych graczy, którzy dostali wolne. – Nie przywiązujemy dużej wagi do pucharu w tym sezonie, a to z tego względu, że mamy problem z kadrą. Problemy wynikają z tego, że mamy ponad siedmiu zawodników kontuzjowanych i nie chcemy się bardziej narażać na kontuzje. Do tego w środę część osób od nas ma popołudniową zmianę w pracy i nie mogła zagrać w tym meczu. Dlatego przyjechaliśmy zawodnikami, którzy mniej grali w ostatnim czasie oraz juniorami – podkreślił Tomasz Zawada, piłkarz i prezes pleszewskiej Stali.

Tobiasz Wojcieszak, który przejmuje trenerskie stery zespołu z Pleszewa, był nieco zawiedziony po meczu grą zespołu, choć miał świadomość, że na boisko wybiegł drugi garnitur zawodników. – Chcieliśmy się sprawdzić na tle zespołu Ostrovii innymi zawodnikami, żebym miał świadomość, kim dysponujemy – powiedział po spotkaniu. Jak dodał, kilku młodych graczy zwróciło jego uwagę i w przyszłości będzie chciał na nich częściej stawiać. Być może znajdą dla siebie miejsce w kadrze pierwszego zespołu Stali.

Bramkarz Bartosz Jureczek, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem biało-czerwonych, tym razem wsparł rezerwy. Jak powiedział, z wyniku był zadowolony, ale we własnej grze znalazł kilka mankamentów, nad którymi będzie musiał popracować. – Dwie bramki zawaliłem i biorę to na klatę, bo mogłem zachować się lepiej – powiedział młody golkiper.

W 1/8 finału Ostrovia 1909 II zmierzy się z Victorią Skarszew – pogromczynią pierwszej drużyny biało-czerwonych.

Wyniki 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu kaliskim

Huragan Szczury – KP Słupia 3:2
LKS Jankowy – Gladiatorzy Pieruszyce 2:0
Płomień Opatów – Astra Krotoszyn 4:3
Zawisza Łęka Opatowska – LZS Cielcza 2:0
Zieloni Koźminek – GKS Jaraczewo 0:1
Szczyt Szczytniki – GKS Rychtal 1:4
KS Rogaszyce – Zefka Kobyla Góra 0:2
Błysk Daniszyn – Piast Czekanów
gospodarze zrezygnowali z wyjazdu na mecz
Pogoń II Nowe Skalmierzyce – LKS Godziesze 1966 5:1
CKS Zduny – Piast Kobylin 0:11
Korona/Pogoń Stawiszyn – Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 0:7
Olimpia Brzeziny – Orzeł Mroczeń 5:1
Prosna Chocz-Kwileń – Barycz Janków Przygodzki 2:2 (k. 4:3)
Masovia Kraszewice – GKS Żerków 1:2
Victoria Skarszew – Ostrovia 1909 4:2
Ostrovia 1909 II – Stal Pleszew 5:3

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • D
  Daro

  piątek, 17 września, 2021

  Panie Tomku, skoro jest tylu kontuzjowanych, to należy pomyśleć dlaczego? Poprzedni trener był na tyle długo żeby zespół nie miał takich kłopotów. Co do Ostrovii seniorów, to nie widzę postępu, a jak było widać sporo zawodników z Odolanowa przyszło, czyli z 4 ligi. Żeby zamiast walki o awans nie było walki o utrzymanie. A potyczkę pucharową może odbiją Skarszewowi juniorzy Ostrovii 🙂

  Odpowiedz
 • J
  jajca

  piątek, 17 września, 2021

  jak może gospodarz meczu zrezygnować z wyjazdu na spotkanie chyba że zrezygnował z rozegrania meczu i oddał walkower

  Odpowiedz
 • A
  Alicja

  sobota, 18 września, 2021

  To zamienić trzeba trenerów I i II drużyny…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz