Nawałnica nad Nowymi Skalmierzycami. Zalane ulice, wybijające studzienki i grad [WIDEO, ZDJĘCIA] – AKTUALIZACJA

0
- Momentalnie zrobiło się ciemno, zaczął padać ulewny deszcz, a wraz z nim grad i burza z piorunami. Ulica Kaliska - główna w tym mieście - zmieniła się w jezioro. Studzienki zamiast przyjmować wodę, to wybijały ją z powrotem - pisze nasz Czytelnik, opisując nawałnicę, jaka przeszła nad Nowymi Skalmierzycami.

Zalało garaże, piwnice, parking przy ul. Kaliskiej i drogę dojazdową do pobliskich osiedli. Jak mówi nasz Czytelnik, może być to wina nieczyszczonych studzienek.

– Strażacy z OSP Boczków i OSP Skalmierzyce usuwają powalone drzewa i zerwane linie energetyczne w Boczkowie i Śliwnikach – informuje nas jeden z Czytelników.

AKTUALIZACJA – 00.24
Piorun trafił w jedno z drzew w Gutowie. Na drodze z Gutowa do Górzna leżały natomiast połamane drzewa i gałęzie, których usunięciem zajęli się strażacy z OSP Sobótka. W Śliwnikach i Boczkowie interweniowali natomiast ochotnicy z OSP Boczków i OSP Skalmierzyce.

To jednak nie koniec. Część mieszkańców m.in. Nowych Skalmierzyc przy ulicy Kaliskiej zostało pozbawionych prądu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne, które usunęło awarię.

Ta informacja powstała dzięki naszym Czytelnikom. Jeśli jesteś świadkiem ważnego zdarzenia, masz zdjęcia bądź wideo – napisz do nas na redakcja@wlkp24.info albo na Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Zalana szkoła w Odolanowie, warsztat, piwnice, wypadek na DK11 i powalone drzewa

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick