Bilans nawałnicy. Zalana szkoła w Odolanowie, warsztat, piwnice, wypadek na DK11 i powalone drzewa

0
Fot. archiwum wlkp24.info
Piątkowa nawałnica dała się mocno we znaki mieszkańcom gminy Odolanów. Strażacy mieli pełne ręce roboty, a najwięcej pracy było związane z usuwaniem strat w szkole w Odolanowie.

Gmina Odolanów poważnie odczuła skutki piątkowej nawałnicy, która przeszła nad tym terenem. Połamane drzewa i kilka zalanych piwnic były dopiero początkiem pracy strażaków, którzy usuwali skutki załamania pogody. – Zalało część szkoły w Odolanowie, a dokładnie piwnicę, kilka klas i korytarz. Nasze działania polegały na wypompowaniu wody. Na miejscu pracowały dwa zastępy – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Także właściciele domów jednorodzinnych liczą straty. W Raczycach zalało piwnicę jednej z posesji, a w Granowcu woda wdarła się do warsztatu samochodowego. Podobnie w Odolanowie i Świecy.

Strażacy zostali też wezwani do Sobótki, gdzie doszło do wypadku. – Dostaliśmy wezwanie dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 11 w Sobótce. Na miejscu okazało się, że dwie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach. Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznymdodaje przedstawiciel PSP w Ostrowie Wielkopolskim

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick