„Naszym psim obowiązkiem jest walczyć!” – Burmistrz Odolanowa zbiera oklaski w sprawie AKO

9
Poniedziałkowe spotkanie w sprawie przebiegu Kolei Dużych Prędkości miało obfitować w wielu gości. Zaproszenie dostali m.in. parlamentarzyści pochodzący z regionu, eksperci do spraw transportu oraz przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na spotkanie przybył tylko jeden z ekspertów, a dyskusja znów toczyła się na lokalnym, samorządowym podwórku. Uwagę przykuł jednak Marian Janicki, burmistrz Odolanowa, który po swoim wystąpieniu zebrał oklaski od zebranych.

Marian Janicki głos zabrał już podczas pierwszego Nadzwyczajnego Posiedzenia Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Wtedy wyraźnie dał do zrozumienia, że jako włodarz Gminy i Miasta Odolanów w pełni popiera wariant, o który walczy Beata Klimek.

Na poniedziałkowym spotkaniu ponownie wyraził swoje zdanie. Tym razem nieco bardziej dobitnie. – Powiem może trochę wulgarnie. Naszym psim obowiązkiem jest walczyć o to, żeby ten przystanek był na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Chodzi o to, że nie kto inny, a ta Aglomeracja liczy 405 tysięcy mieszkańców. Powiat ostrowski jest 17. co do wielkości powiatem w kraju. Jako samorządowcy musimy walczyć o nasze wspólne postulaty. Wiadomo, że my tu decyzji nie podejmiemy, ale chodzi o to, żeby nikt nam nie zarzucił, że zaniechaliśmy to, co na nas ciąży – wyliczał Marian Janicki.

CZYTAJ: Nadzieja i plan B, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o debacie na temat Kolei Dużych Prędkości

W wypowiedź burmistrza wkradło się też odrobinę historii, a dokładnie czasy Radziwiłłów. – Jakby wyglądał Ostrów, gdyby nie decyzja hrabiego Radziwiłła, że ma tu być budowana firma i że ma tu być budowany przebieg kolei? Ile środowisk w historii straciło swoje szanse, bo nie walczyło, czy nie chciało! – mówił Janicki.

Podkreślił jednocześnie, że Odolanów wysłał oficjalne pismo do premiera, ale też prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, którego burmistrz Janicki nazwał „naczelnikiem państwa”. – Wyobraźcie sobie, że jeszcze cztery lata temu intercity zatrzymywał się w Odolanowie cztery razy. Rok temu – dwa razy, a od tego roku się nie zatrzymuje. I to są likwidacje wykluczenia komunikacyjnego. Dzisiaj nie ja decyduję, ale moim obowiązkiem jest walczyć i dobrze służyć ukochanemu miastu, tak jak kochamy Aglomerację i musimy dobrze reprezentować interesy jej mieszkańców, bo to jest nasz obowiązek – punktował.

Za swoją opinię otrzymał brawa od uczestników spotkania. Wystąpienie Mariana Janickiego zostało nazwane przez prezydent Ostrowa Wielkopolskiego „głosem rozsądku”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. janicki jeszcze naczelniku Odolanowa ,wiesz ze jeszcze 7 lat temu zamykane były szpitale,posterunki policji, szkoły ,a naczelnik Kaczynski odkreca to wszystko Odolanów to dziura wiec po co tam ma zatrzymywac sie pociag

    • To ,, dobra zmiana ” degraduje nasz kraj – tylko silna w populizmie i rozdawalnictwie – ale nie w rozwoju Polski – takie jest oblicze PIS.

  2. Węzeł przesiadkowy KDP w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej będzie. Jego lokalizację przewidziano koło Kalisza. W czym problem?

    • Dla kogo ten punkt przesiadkowy Koło Kalisza ? – daleko od tzw. szosy ,Zniszczone tereny rolne, zdegradowane lasy, dodatkowe ogromne koszty.

  3. Komuniści przemalowani na PiS powinni płacić podatek od oddychania. W Odolanowie tyle lat kanalizacji nie potrafił zbudować a mądrale zgrywać potrafi. Syna lepiej by wyprostował bo dokonania jego firmy to na Białorusi sławę nam przynoszą.

  4. Pan Burmistrz walczy o to, żeby pociągi IC zatrzymywały się w Odolanowie, a ludzie w gminie nie mają autobusu, żeby dojechać do przychodnii, szkoły i do pracy! Brak połączeń lokalnych na terenie gminy i powiatu!

    • Mylisz pojęcia. Co innego aglomeracja ostrowsko -kaliska , a co innego lokalna komunikacja. Ten pierwszy temat dotyczy całego makro regionu i to było tematem spotkania. Przyjdź wiec na posiedzenie Rady Gminy i Miasta w Odolanowie i wyraź swój pogląd w tej sprawie. Masz to prawo zapewnione konstytucja RP

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick