Nasi w Omanie. We wtorek ruszają Mistrzostwa Świata

0

17 stycznia w Omanie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Żołnierzy w piłce nożnej. W imprezie bierze udział także reprezentacja Polski w składzie której gra jeden obecny i jeden były  zawodnik Jaroty Jarocin. Kapitanem drużyny jest Krzysztof Matuszak, który tej zimy zamienił właśnie Białego Orła Koźmin na JKS. Pierwszy mecz już we wtorek. 

Reprezentacja Polski żołnierzy po 18 godzinach lotu dotarła do Omanu do hotelu Majan Continental. Ekipa wyruszyła z Krakowa i podróżowała przez Ateny, Jordanię i Kuwejt.

Pierwsza batalię w fazie grupowej biało-czerwoni stoczą 17 stycznia, spotkają się wówczas w z reprezentacją Egiptu. Dwa dni później naszym rywalem będzie kadra Syrii. Ostatni mecz grupowy Polska zagra 21 stycznia z Kanadą. Awans z grupy uzyskają dwie najlepsze reprezentacje.

22 lata  – tyle Wojsko Polskie musiało czekać na powołanie swojej reprezentacji piłki nożnej. W skład drużyny wchodzą mundurowi, służący w jednostkach na terenie kraju, ale po służbie robią to co kochają – grają w piłkę.

Ostatnie przygotowania przed wylotem do Omanu miały miejsce na obozie w Cetniewie. – Przygotowujemy się do II-go Wojskowego Pucharu Świata, które odbędą się w Omanie. Należy dodać, że nie spodziewaliśmy się takiego awansu, gdyż na eliminacjach nie byliśmy faworytami, jako młody zespół, a udało nam się wraz z Niemcami wyjść z grupy i powalczymy o puchar – powiedział Tomasz Mucha, pierwszy trener reprezentacji Wojska Polskiego w Piłce Nożnej.

Kapitanem drużyny biało-czerwonych jest były zawodnik kilku klubów w naszym regionie, a obecnie Jaroty Jarocin – Krzysztof Matuszak (na zdjęciu z lewej). – W czerwcu zajęliśmy 2 miejsce w eliminacjach do wojskowego Pucharu Świata i w styczniu nasz zespół wyjeżdża do Omanu na turniej finałowy – mówił w rozmowie w magazynie piłkarskim Trzecia Połowa.

https://wlkp24.info/aktualnosci/18036,matuszak-zagra-w-pucharze-swiata.html

W kadrze reprezentacji był także wieloletni zawodnik Jaroty Jarocin Jacek Pacyński a także były zawodnik JKS-u a także Płomyka Koźminiec – Damian Kosiński. Pacyńskiego w ostatniej chwili z udziału w zawodach wyeliminowała kontuzja.

W kadrze reprezentacji jest także Marek Niewiada, były wielotetni zawodnik Floty Świnoujście, ale wychowanek Victorii Jarocin. Niewiada reprezentował barwy także Rolbudu Pleszew. 

Postępy naszych zawodnik można śledzić na profilu fb reprezentacji: 

https://www.facebook.com/Reprezentacja-Wojska-Polskiego-w-piłce-nożnej-1233724513323306/

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick