Napadał na starsze kobiety. Sprawca trafił do aresztu

1
46-latek, który napadał na starsze kobiety i okradał, został schwytany przez policjantów i osadzony w areszcie. Działał na terenie Kalisza, a jego ofiarami padały zawsze seniorki. Jego łupem padały pieniądze oraz dokumenty. Teraz grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny. Swoje ofiary typował w rejonie marketów. Obserwował, a następnie podbiegał od tyłu, przewracał i wyrywał im torebki. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz pieniądze i dokumenty. Łącznie dopuścił się trzech tego typu przestępstw. – Ustalenie sprawcy tych rozbojów nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać dokładnego rysopisu sprawcy ze względu na szybkość całego zajścia. Ostatecznie policjanci wytypowali sprawcę. Okazało się, że to 46-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy kilka godzin po dokonaniu ostatniego rozboju – informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ TAKŻE: Zakaz odwiedzin w ostrowskim szpitalu. Na jakich oddziałach obowiązuje?

46-latek usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick