DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Najpopularniejszy trener i działacz żużlowy pracują w Ostrowie! [WIDEO]

Plebiscyt Tygodnika Żużlowego to najstarszy ranking dla kibiców czarnego sportu w Polsce. Pierwszego lutego odbyła się jubileuszowa – trzydziesta edycja. Już drugi raz z rzędu wśród działaczy został wyróżniony prezes Towarzystwa Żużlowego Ostrovia – Radosław Strzelczyk.

Prezes Ostrovii nie był jedynym przedstawicielem klubu, który został tym najpopularniejszym na zapleczu PGE Ekstraligi. Mariusz Staszewski wygrał wśród najpopularniejszych trenerów Nice 1. Ligi Żużlowej. To nagroda za kapitalny sezon pierwszej drużyny oraz za pracę z młodzieżą w Ostrowie Wielkopolskim.

Wśród najpopularniejszych żużlowców triumfował Bartosz Zmarzlik, który w minionym sezonie wywalczył pierwszy w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Zawodnik Stali Gorzów w pokonanym polu pozostawił m.in. Janusza Kołodzieja, Bartosza Smektałę i Patryka Dudka. W pierwszej dziesiątce zabrakło nominowanego Tomasza Gapińskiego. Dziewiąte miejsce w kategorii najlepszy z najlepszych zajął Grzegorz Walasek. To nagroda dla zawodników, którzy w 30-letniej historii plebiscytu najczęściej byli w czołowej dziesiątce. Wygrał Tomasz Gollob.

Nagroda to kopniak do dalszej wytężonej pracy – jak mówi prezes Radosław Strzelczyk. A tej w ostrowskim klubie nie brakuje dwa miesiące przed inauguracją sezonu 2020. Przed tygodniem w Ostrowie Wielkopolskim zakończyło się mini-zgrupowanie, w klubie jednak nadal jest sporo do zrobienia. Zwłaszcza z ostrowską młodzieżą.

Ostrowianie pierwszy raz na tor przed początkiem sezonu powinni wyjechać w pierwszych dniach marca. Dwa tygodnie później do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie natomiast reprezentacja Szwecji, z którą Ostrovia sprawdzi się w meczu towarzyskim.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz