Najpopularniejszy trener i działacz żużlowy pracują w Ostrowie! [WIDEO]

0
Radosław Strzelczyk, Mariusz Staszewski i Grzegorz Walasek wyróżnieni w XXX Plebiscycie Tygodnika Żużlowego. To kolejna nagroda za pracę, która wykonywana jest od kilku lat w Towarzystwie Żużlowym Ostrovia. I jak mówi prezes ostrowskiego klubu, to także kopniak do jeszcze bardziej wytężonej pracy przed nowym sezonem 2020.

Plebiscyt Tygodnika Żużlowego to najstarszy ranking dla kibiców czarnego sportu w Polsce. Pierwszego lutego odbyła się jubileuszowa – trzydziesta edycja. Już drugi raz z rzędu wśród działaczy został wyróżniony prezes Towarzystwa Żużlowego Ostrovia – Radosław Strzelczyk.

Prezes Ostrovii nie był jedynym przedstawicielem klubu, który został tym najpopularniejszym na zapleczu PGE Ekstraligi. Mariusz Staszewski wygrał wśród najpopularniejszych trenerów Nice 1. Ligi Żużlowej. To nagroda za kapitalny sezon pierwszej drużyny oraz za pracę z młodzieżą w Ostrowie Wielkopolskim.

Wśród najpopularniejszych żużlowców triumfował Bartosz Zmarzlik, który w minionym sezonie wywalczył pierwszy w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Zawodnik Stali Gorzów w pokonanym polu pozostawił m.in. Janusza Kołodzieja, Bartosza Smektałę i Patryka Dudka. W pierwszej dziesiątce zabrakło nominowanego Tomasza Gapińskiego. Dziewiąte miejsce w kategorii najlepszy z najlepszych zajął Grzegorz Walasek. To nagroda dla zawodników, którzy w 30-letniej historii plebiscytu najczęściej byli w czołowej dziesiątce. Wygrał Tomasz Gollob.

Nagroda to kopniak do dalszej wytężonej pracy – jak mówi prezes Radosław Strzelczyk. A tej w ostrowskim klubie nie brakuje dwa miesiące przed inauguracją sezonu 2020. Przed tygodniem w Ostrowie Wielkopolskim zakończyło się mini-zgrupowanie, w klubie jednak nadal jest sporo do zrobienia. Zwłaszcza z ostrowską młodzieżą.

Ostrowianie pierwszy raz na tor przed początkiem sezonu powinni wyjechać w pierwszych dniach marca. Dwa tygodnie później do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie natomiast reprezentacja Szwecji, z którą Ostrovia sprawdzi się w meczu towarzyskim.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick