Nagrody za sprzątanie lasów! Niedługo ruszy akcja uprzątania bałaganu

3
materiały organizatora
W weekend 19 - 21 marca odbędzie się akcja "Pomaganie poprzez lasu sprzątanie". To inicjatywa oczyszczania ostrowskich lasów przez mieszkańców zainicjowana przez osoby zrzeszone wokół grupy: "Ostrów - lubimy pomagać". Telewizja Proart i portal wlkp24.info objęły tę akcję patronatem medialnym.

Czyste środowisko jest niezbędne, nie tylko dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także dla przetrwania przyszłych pokoleń” – podkreślają organizatorzy akcji sprzątania lasów w Ostrowie Wielkopolskim.

Za tą inicjatywą stoi grupa mieszkańców z Szymonem Matyśkiewiczem na czele zrzeszona w grupie Ostrów – Lubimy pomagać. Na koncie mają już wiele akcji pomocowych zakończonych sukcesem m.in. zbieranie czapek dla bezdomnych i środków ochrony dla najbiedniejszych, aby byli odpowiednio zabezpieczeni w czasach pandemii. Teraz wyszli z kolejną inicjatywą ukierunkowaną jednak proekologicznie. – Powietrze, którym oddychamy, jest najważniejszym zasobem, który zapewnia nam środowisko. To właśnie od jego stanu zależy nasze zdrowie, a złej jakości otoczenie obniża nam komfort życia i niesie często poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego warto w tym szczególnym czasie zadbać o nasze najbliższe otoczenie, jakimi są lasy, produkujące dla nas tlen i oczyszczające powietrze niezbędne do życia – wyjaśnia Szymon Matyśkiewicz, nauczyciel i radny Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Za nich posprzątali mieszkańcy wsi. W Pleszewie ktoś wyrzucił śmieci wraz z danymi osobowymi i zapłacił mandat

Akcja “Pomaganie poprzez lasu sprzątanie” ruszy w piątek 19 marca. Celem tej inicjatywy jest sprzątnięcie śmieci w lasach znajdujących się na terenie miasta, a więc m.in. na Kozim Borku i Pruślinie. To właśnie w tych miejscach wielu mieszkańców szuka wytchnienia w czasie pandemii. We współpracę przy jej organizacji włączyli się także inni samorządowcy: Mateusz Nycek, Arkadiusz Sodkiewicz, a także urząd miejski oraz spółka ZOiGO MZO.

Sprzątanie lasów potrwa od piątku do niedzieli 21 marca. Organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie rodziny z dziećmi. – Prosimy, aby każdy, kto dołączy się do tego przedsięwzięcia, pamiętał i zadbał o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, stosując się do zasad ostrożności oraz zaopatrzenia się w maseczki i rękawiczki ochronne, a także własne worki na odpady. Zebrane śmieci należy wrzucać do przeznaczonych kontenerów ustawionych przy lasach – podkreśla Szymon Matyśkiewicz.

Kontenery na zebrane odpady będą ustawione przez weekend w dwóch lokalizacjach:

  • przy wejściu do Parku 600-lecia (tzw. Koziego Borku) przy końcu Al. Solidarności,
  • przy wejściu do Lasu Bagatela (od strony osiedla Pruślin) na końcu ul. Świetlicowej przy zbiorniku retencyjnym.

Uczestnicy akcji mogą zamieszczać zdjęcia na Facebooku pod hashtagiem #PomaganiePoprzezLasuSprzatanie i oznaczać fanpage “Ostrów – lubimy pomagać”. Zdjęcia za zgodą autorów będą udostępniane na facebookowym profilu organizatorów.

Na pierwsze osiemdziesiąt osób, które wesprą akcję “Pomaganie poprzez lasu sprzątanie!” będą czekać niespodzianki.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info objęły tę akcję patronatem medialnym.

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jedni dbają,a drudzy smrodzą. Dzisiaj w przydomowym ogródku nad Ołobokiem przy zalewie, ktoś palił śmieci. Zapach nie pochodził ze spalonych liści czy gałęzi. Ręce opadają. Przecież sąsiedzi widzą i czują, ale to nie powstrzymuje.

  2. ZAPRASZAM TELEWIZJĘ PRO-ART DO ZROBIENIA MATERIAŁU O STANIE LASKU PRZY POBLISKIM WYSYPISKU ŚMIECI / OD. UL.OSIEDLOWEJ – KIEDYS CZYSTY LASEK -TERAZ PEŁEN FRUWAJACYCH ODPADÓW ZE SŁYNNEGO JUŻ W OSTROWIE WYSYPISKA ŚMIECI-RACZEJ ODOROWISKA I WYLWGARNI ROBACTWA.

  3. Ile można pisać że śmiecą wystarczy że zrobią kałcje za butelkę puszkę i po sprawie nie 0,50 ale 1 zł i automaty do skupu zrobią to o wiele mniej śmieci ale każda butelka od piwa i od wódki i te małe też nawet słoiki tak jak w Niemczech butelki nie znajdziesz tam kałcja 0,25 ceny a piwo kosztuje 30 cent i puszki lub butelki nie znajdziesz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick