Ostrów. Możesz pomóc! Rusza zbiórka środków ochrony dla najbardziej potrzebujących

0
Fot. pixabay.com
Była już zbiórka dla podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Psarach, która przeszła najśmielsze oczekiwania wszystkich. Teraz startuje zbiórka środków ochrony osobistej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Akcja startuje 27.04, a dary można przynosić do świetlicy "Boże podwórko" przy ostrowskiej Konkatedrze w godzinach 9.00-16.00.

O akcji pomocowej dla podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Psarach pisaliśmy na łamach naszego portalu. Na pomysł zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy wpadły mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego, a podchwycił i nagłośnił Szymon Matyśkiewicz, ostrowski rany i pedagog, który zaangażował młodzież w ramach inicjatywy “Ostrów – Lubimy pomagać”. Zbierano dezodoranty, kremy do rąk, mydło w kostkach, pasty do zębów, jednorazowe podkłady, prześcieradła na gumce, małe ręczniki, pościele (160 cm), jednorazowe myjki oraz żywność w tym kawa, cukier, czekolady, cukierki oraz oranżady.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowscy strażacy z akcją humanitarną na Białorusi!

Efekty zbiórki przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkich. Zebrane dary piętrzyły się w przykościelnej świetlicy, a mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego kolejny raz okazali wielkie serca. “Szczególne podziękowania kierujemy do Was – Drodzy Mieszkańcy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – za okazaną dobroć i zaangażowanie, na które zawsze możemy liczyć” – czytamy na fanpage’u “Ostrów – Lubimy Pomagać”.

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy serdecznie podziękować za otwarte serca i wsparcie zbiórki dla DPS-u w Psarach….

Opublikowany przez Ostrów – Lubimy pomagać Czwartek, 23 kwietnia 2020

Organizatorzy nie spoczywają na laurach i już zapowiadają kolejną zbiórkę! Tym razem mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą pomóc tym najbiedniejszym zaopatrzyć się w środki ochrony osobistej takie, jak maseczki, rękawiczki czy płyny dezynfekujące. “W tych trudnych czasach, kiedy cały świat pogrążony jest w walce z koronawirusem, niektórzy z nas bardzo potrzebują pomocy. Cenimy działalność na rzecz szpitali i innych placówek, w których jest ogromne zapotrzebowanie na maseczki, rękawiczki czy środki dezynfekujące. Jednak w okresie epidemii warto również pamiętać o osobach, których nie stać na te rzeczy, chociażby przez wzgląd utraty pracy lub wcześniejszą trudną sytuację życiową. Przeznaczają oni swoje pieniądze na najpotrzebniejsze produkty do przetrwania, a nie na rzeczy, chroniące ich przed zakażeniem” – czytamy na fanpage’u.

CZYTAJ: Książki wokół Komedy

Zbiórka startuje już w najbliższy poniedziałek, a dary będzie można przynosić do świetlicy “Boże Podwórko” przy ostrowskiej Konkatedrze. Zbierane będą maseczki, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji (płyny, mydła antybakteryjne). Produkty będzie można przynosić od poniedziałku (27.04) do czwartku (30.04) włącznie w godzinach od 9.00 do 16.00.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick