Czapki dla ostrowskich bezdomnych

4
Czapki na zimę, szaliki i rękawiczki wkrótce trafią do ostrowskich bezdomnych. To efekt akcji zainicjowanej przez grupę wolontariuszy działających pod hasłem „Ostrów – Lubimy Pomagać”. Do młodzieży dołączyły seniorki, które zaproponowały, że zrobią czapki na drutach, a także Centrum Rozwoju Komunalnego, które zakupiło i też przekazało pierwszą partię męskich i damskich czapek.

Wolontariusze z grupy „Ostrów – lubimy pomagać” zachęcają mieszkańców do udziału w akcji, która trwa do 26 listopada, jednocześnie prosząc o to, by akcji nie traktować jako okazji do uporządkowania szafy. – Niech to będą rzeczy w dobrym stanie, nie muszą być nowe, ale bez widocznych śladów użytkowania – mówi Szymon Matyśkiewicz, inicjator akcji.

Można przynosić też włóczkę, z której seniorki zrobią czapki. Czapki, szaliki i rękawiczki można przynosić do Centrum Aktywności Lokalnej w godz. 8.15 – 16.00 do 26 listopada.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Latem widziałem bezdomnego, który plądrował żółty kontener, do którego można wrzucać ubrania. W lipcu przymierzał sobie zimowe kurtki. Wokół kontenera milion porozrzucanych rzeczy. Nie wiem czy taka akcja ma sens, ci mądrzy ludzie sobie doskonale „radzą”.

  2. Mogą być czapki sportowe? Bo mam na zapleczu sklepu stos czapek, których nikt nie chce kupić od lat. Przynajmniej sobie odpiszę darowiznę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick