Mistrzostwa Europy U-18 w Rugby czas zacząć

0
Szesnaście drużyn z całej Europy przyjechało do Wielkopolski, by powalczyć o tytuł Mistrza Europy U-18 w rugby. Wśród nich jest także reprezentacja Polski, która ma szansę zajść daleko. Część spotkań odbędzie się na południu naszego regionu w tym m.in. w Jarocinie.

Polacy zainaugurują zawody meczem przeciwko Ukrainie, który odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 12.00 na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie. – Tego samego dnia odbędą się też dwa mecze w Żerkowie (powiat jarociński). Rozgrywki zakończą się 31 marca. Wtedy w Grodzisku Wielkopolskim zostanie rozegrany finał, który będzie transmitowany w TVP Sport – mówi Mateusz Boruta, organizator zawodów.

Nasz reprezentacja będzie rywalizować w grupie Trophy, w której znalazły cię także zespoły z Czech, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Szwajcarii i Ukrainy. W wyższej grupie – Championship występować będą natomiast: Belgia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Rosja i Rumunia.

Mateusz Boruta zaznacza, że Biało-Czerwoni mogą zajść daleko. – Pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Krzywickiego z Gdańska, Polacy mają realną szansę, by powalczyć z Niemcami w finale. Nie przyjdzie to jednak łatwo. Czeka ich ogromna praca do wykonania. Już w pierwszym spotkaniu zaczynają z wysokiego “C”, bo Ukraińcy też będą zdeterminowani – ocenia organizator.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick