Mieli sprawdzić czystość wody. Ukradli 3,5 tys. zł

0
W Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego oszustwa seniora. Dwóch mężczyzn odwiedziło mieszkanie 80-latki podając się za pracowników wodociągów. Poinformowali seniorkę, że chcą sprawdzić czystość wody. Wykorzystali jej nieuwagę, a z mieszkania zniknęło 3,5 tysiąca złotych.

– Kobieta tłumaczyła wezwanym później policjantom, że jeden z mężczyzn wszedł do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia czystości wody. Zapytał się, czy ma rozmienić pieniądze. Gdy złodziej zauważył zawartość portfela poszkodowanej, zawołał ją do łazienki. 80-latka odłożyła portfel na stół. W tym samym czasie do mieszkania wszedł drugi z mężczyzn i ukradł gotówkę – wyjaśnia sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Oszuści wciąż działają na terenie naszego regionu i znajdują nowe sposoby, by oszukać seniorów. Najnowszą metodą jest kradzież „na wolontariusza”. Złodzieje podają się za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie.

CZYTAJ: Oszustwa „na wolontariusza”. Policja apeluje

W dalszym ciągu oszuści korzystają z metody „na wnuczka” lub „na policjanta”. Jeśli mamy w rodzinie osobę starszą, mieszkającą samotnie, warto przestrzec ją przed złodziejami i opowiedzieć o metodach, jakie stosują.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick