DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Miało być ich troje, został tylko jeden. Oglądaj nietypową debatę NA ŻYWO!

Scenariusz debaty samorządowej za każdym razem jest taki sam. Rozmowa przebiega na temat gospodarki, polityki społecznej, edukacji oraz kultury i sportu. Kandydaci najpierw odpowiadają na pytanie prowadzącej, potem nadchodzi czas na pytania między sobą.

Sławomira Kalak z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Bartosz Kosiarski z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie „Krotoszyn na nowo” nie zadeklarowali wzięcia udziału w debacie.

Oto odpowiedź Sławomiry Kalak na zaproszenie, które wysłała Paulina Szczepaniak, zastępca redaktor naczelnej Telewizji Proart:

Szanowna Pani Redaktor, z tego co mi wiadomo, kandydat Kosiarski nie wyraził zgody na udział w organizowanej przez Państwa debacie. Taką informację przekazał mi osobiście. Ze swej strony, również nie deklaruję udziału w debacie, którą Państwo planowali zorganizować.
Sławomira Kalak

Tę wiadomość Telewizja Proart otrzymała w piątek. Dziś natomiast wpłynął mail od Bartosza Kosiarskiego:

Szanowna Pani,
niestety, nie mogę uczestniczyć w zaproponowanej debacie, gdyż mam już ten czas zaplanowany.
Przepraszam, że odpowiadam dopiero dzisiaj, ale mam akurat chwilę wolną, którą mogę poświęcić na korespondencję. Pewnie Państwo wiedzą, że pracuje w szkole, a oprócz tego mam swoją działalność i czas kampanii mam ograniczony, a chcę też odrobinę tego czasu, który pozostaje, poświęcić rodzinie.
Z wyrazami szacunku
Bartosz Kosiarski

W studiu pojawi się tylko urzędujący burmistrz Gminy i Miasta Krotoszyn, Franciszek Marszałek z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe. Program rozpocznie się punktualnie o godzinie 18.00 na antenie Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info.

Harmonogram debat w TV Proart:

1 października, godz. 18.00 – Nowe Skalmierzyce
4 października, godz. 18.00 – Pleszew
8 października, godz. 18.00 – Ostrzeszów
11 października, godz. 18.00 – Jarocin
15 października, godz. 18.00 – Krotoszyn
18 października, godz. 18.00 – Ostrów Wlkp.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • J
  Janina

  poniedziałek, 15 października, 2018

  Żenada… Brak szacunku dla prowadzącej a przedewszystkim dla obywateli

  Odpowiedz
 • S
  Sławek

  poniedziałek, 15 października, 2018

  nie rozumiem po co Ci kandydaci startują w wyborach skoro boją się debaty tzn że nie chcą przekonać do siebie wyborców a co za tym idzie moim zdaniem jest tylko jeden kandydat

  Odpowiedz
 • Z
  Zuza

  poniedziałek, 15 października, 2018

  Wstyd, tacy zapracowani że nie mieli do tej pory czasu odpisać że się łaskawcy nie pojawią. Brak szacunku dla mieszkańców, nic ciekawego do powiedzenia, strach, niw dostalu wcześniej pytań czy wszystko razem???

  Odpowiedz
 • Q
  Qwer

  wtorek, 16 października, 2018

  To się popisali.

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  wtorek, 16 października, 2018

  Nie rozumiem po co portale przeprowadzają sondaż np. kto wygra wybory. To jest wielka ściema, bo głosować może każdy z każdego regionu Polski, a do tego kilkakrotnie. Więc po co robić coś co nigdy nie będzie wiarygodnym badaniem. Czy to naprawdę ma sens?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz