DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

PODSUMOWANIE DEBATY. O czym dyskutowali kandydaci na burmistrza Miasta i Gminy Pleszew?

To była spokojna i merytoryczna debata. Mimo tego kandydaci zadawali sobie konkretne, momentami nawet kąśliwe pytania. Dużo czasu poświęcili kwestii budowy drogi S11 i wariantów jej przebiegu na terenie gminy. – Każdy przebieg drogi ekspresowej doprowadzi do wyburzeń i to jest tragedia ludzi, którzy tam mieszkają – to zdanie jednego z kandydatów. Padł też zarzut, że obecna władza nie wsłuchała się w głos mieszkańców w tej sprawie.

Kandydaci chętnie poruszali także problem polityki mieszkaniowej w Pleszewie i atrakcyjności miasta. – Pleszew cierpi na tak zwaną migrację zarobkową. Młode osoby nie chcą tu wracać. Miasto musi być atrakcyjne dla młodych pod wieloma względami – padło podczas dzisiejszej debaty samorządowej.

Edukacja – w tym panelu padło pytanie o brak szafek dla uczniów we wszystkich szkołach na terenie miasta i gminy, ale też kilka innych, w tym np.: „Czy wyposażenie przedszkoli w tablice interaktywne to dobry pomysł?” oraz „Jak można ocenić jakość pleszewskiej edukacji?”. – Żłobki prowadzone przez stowarzyszenia, są pewnie placówkami tańszymi niż ten, który miałby być prowadzony przez jednostkę samorządową – to z kolei odpowiedź na pytanie, czy w mieście potrzebny jest żłobek publiczny.

Jakie inne kwestie podczas debaty poruszyli Zdzisław Gorzeliński, Grzegorz Jenerowicz, Eryk Kowcuń, Łukasz Marciniak i Arkadiusz Ptak? Powtórka programu jeszcze dziś o godzinie 23.45. Poniżej link do nagrania z debaty na temat Pleszewa.

https://www.youtube.com/watch?v=ZO_z4PO65r4

Harmonogram debat w TV Proart:

1 października, godz. 18.00 – Nowe Skalmierzyce
4 października, godz. 18.00 – Pleszew
8 października, godz. 18.00 – Ostrzeszów
11 października, godz. 18.00 – Jarocin
15 października, godz. 18.00 – Krotoszyn
18 października, godz. 18.00 – Ostrów Wlkp.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz