Makabryczne odkrycie. Zwłoki noworodka w szafie

7
zdjęcie poglądowe | Fot. Pixabay
Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, którzy zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Miejskiej Górki (powiat rawicki). Jak podaje radiozet.pl, powołując się na rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, nowo narodzony chłopiec miał żyć raptem 15 minut. Przyczyną śmierci miały być uderzenia w głowę narzędziem o tępych krawędziach.

Sprawa wyszła na jaw 2 lipca, kiedy kobieta trafiła do szpitala. Według ustaleń portalu tvn24.pl, lekarze stwierdzili, że była świeżo po porodzie. To obudziło ich czujność i skierowano do jej miejsca zamieszkania patrol policji. Zwłoki noworodka odnaleziono w szafie. W wyjaśnianie okoliczności tej makabrycznej zbrodni od razu zaangażowano prokuraturę.

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Zdaniem prokuratury przesłanki wskazują na to, że mogło dojść do dzieciobójstwa, ale śledczy nie wykluczają żadnej ewentualności. Być może więcej w tej sprawie będzie wiadomo po przesłuchaniu matki zamordowanego dziecka.

ZOBACZ TEŻ: Popłynął po dmuchanego łabędzia. Zaczął się topić. Dzień później zmarł w szpitalu

Za dzieciobójstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Zabójstwo jest karane nawet dożywociem. W tej chwili klasyfikacja czynu nie jest jeszcze znana.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Jak tak można… Co się na tym świecie dzieje… Inni nie mogą mieć dzieci, starają się o nie latami w bólu i cierpieniu… a inni je katują, mordują… Odbierają im życie. To jest najbardziej niesprawiedliwa rzecz na świecie…

  2. A co za różnica czy matka zabija swoje dziecko jeszcze w łonie czy tuż po urodzeniu. Przecież dziewczyny w czerni razem panią Prezydent Klimek i jej zastępczynią Matecką opowiadały się w proteście za nieograniczonym dostępem do aborcji.

  3. Taka tam mieszkanka! A czym jest aborcja? Dziwi mnie fakt, że Ci którzy są za aborcją (czyli zabiciem człowieka, które nie może zadecydować o swoim życiu)oburza morderstwo narodzonej osoby?! Takie to irracjonalne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick