DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Magazyn węgla w Ostrowie już działa. Przywieziono już 300 tys. ton

Potwierdziły się przypuszczenia, że to właśnie w Ostrowie Wielkopolskim zostanie stworzony magazyn rezerw węgla. Oficjalnie poinformowało o tym Ministerstwo Aktywów Państwowych. Pod koniec stycznia rozmowie z portalem wlkp24.info przedstawiciele resortu podkreślali, że to nie jedyna lokalizacja, która jest brana pod uwagę. Teraz wiadomo jednak, że na pewno postawiono właśnie m.in. na Ostrów. Od dłuższego czasu na terenie należącej do spółki Węglokoks S.A. składowany jest węgiel, ale teraz zgromadzone rezerwy mają się jeszcze powiększyć. „Do magazynu trafiło około 300 tys. ton węgla” – informuje Wydział Prasowy Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Węgiel, który jest tutaj gromadzony, pochodzi z zapasów składowanych dotychczas przy kopalniach na Śląsku. Jak informuje MAP, ma to pomóc w poprawie bezpieczeństwa na terenie kopalń, aby „można było prowadzić bezpieczne wydobycie” – wyjaśnia ministerstwo.

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • M
  M

  sobota, 1 lutego, 2020

  Czy przed podjęciem decyzji o utworzeniu takiego składowiska w ogóle wzięto pod uwagę opinię mieszkańców??? Pierwszy raz o tym słyszę, jak zwykle wszystko załatwione „po cichu”?

  Odpowiedz
 • 2
  22

  sobota, 1 lutego, 2020

  bardzo dobra decyzja jeszcze obniżyć cene

  Odpowiedz
 • C
  Carek

  sobota, 1 lutego, 2020

  To jest polski węgiel którego wydobycie jest nieopłacalne więc ceny nikt Ci mi obniży

  Odpowiedz
 • B
  Bolo

  sobota, 1 lutego, 2020

  Jeszcze 15 tki w, górnictwie wypłaćcie to z pewnością poprawi się rentowosc kopalń.

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  niedziela, 2 lutego, 2020

  Pietnastki należą się górnikom bez dyskusji ale połowa prezesów spółek powinna stracić stołki a ci którzy zostaną o 75 % pensje i dodatki w dół. Węgiel napewno wtedy stanieje

  Odpowiedz
 • E
  emeryt

  niedziela, 2 lutego, 2020

  Prosimy o nazwisko tego prezesa w Ostrowie ,który zarządza tą spółką ? po cichu załatwione składowisko węgla, nikt nie pytał się ludzi którzy tam blisko mieszkają , czy zgadzają się na takie składowisko które ma pomieścić miliony ton węgla. Tak w PISIE załatwia się sprawy po cichu nie pytając się ludzi mieszkających blisko składowiska węgla. Szkoda słów co ten PIS wyprawia .

  Odpowiedz
 • O
  olek

  niedziela, 2 lutego, 2020

  mogliby podać ilu prezesów i dyrektorów jest w polskim górnictwie i zagadka drogiego wydobycia wyjaśni się

  Odpowiedz
 • C
  Carek

  niedziela, 2 lutego, 2020

  Nie przesadzajmy … Pewnie że prezesikom się w dupac* poprzewracała ale cena węgla wynika bardziej z tego że w Polsce wydobywa się go na siłę a nie z powodow ekonomicznych. Dla partii miłościwie nam panującej nie jest na rękę pójście na „wojnę” z górnikami i o likwidacji kopalń nawet nikt nie myśli … A szkoda bo wszyscy na tym byśmy skorzystali.

  Odpowiedz
 • TP
  Taka Prawda

  niedziela, 2 lutego, 2020

  PIS NIE POZAMYKA KOPALŃ BO OCZEKUJE TEŻ NA GŁOSY GÓRNIKÓW PRZY WYBORACH , GDYBY KOPALNIE ZLIKWIDOWALI WSZYSTKIE , GÓRNICY POSZLI BY NA WARSZAWE, I WYBORY PIS BY PRZEGRAŁ – WIĘC WIDAĆ JAK RZĄD BOI SIE GÓRNIKÓW. KONIEC KROPKA.

  Odpowiedz
 • S
  sasquad

  poniedziałek, 3 lutego, 2020

  A przecież rząd stanowczo zaprzeczał, że taki magazyn powstanie. Tak się robi przygłupiego suwerena głosującego na PiS w wuja. 🙂 Głosujcie tak dalej jełopy.

  Odpowiedz
 • J
  Jolanta

  wtorek, 4 lutego, 2020

  Totalsom to nawet chmurka na niebie zawadzi,tak pędzą do koryta

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz