Magazyn rezerw węgla energetycznego w powiecie ostrowskim? Ministerstwo nie potwierdza takich informacji [WIDEO]

4
Fot. Bence Balla / Unsplash
Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje stworzyć magazyn rezerw węgla energetycznego w centralnej Polsce. Na razie nie wiadomo oficjalnie, gdzie zostanie zlokalizowany, ale informacja wywołała zainteresowanie mieszkańców, którzy podejrzewają, że może chodzić o Ostrów Wielkopolski i aktualne składowisko Węglozbytu. Kiedy ministerstwo podejmie ostateczną decyzję, poinformujemy o tym.

Pomysł budowy magazynu rezerw węgla energetycznego w centralnej Polsce, który ogłosiło Ministerstwo Aktywów Państwowych, rozbudza emocje wsród mieszkańców tego terenu, także wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego. Część mediów poinformowała, że magazyn ma zostać zlokalizowany na terenie składowiska Węglozbytu. Próżno szukać jednak potwierdzenia tej informacji w ministerstwie.

ZOBACZ TEŻ: Radłów i ponownie Słaborowice – kolejne ogniska ptasiej grypy w powiecie ostrowskim!

Na stronie MAP czytamy: „Podjęliśmy działania zmierzające do tego, aby we wszystkich kopalniach odblokować zapasy, aby w każdej z tych kopalń można było prowadzić bezpieczne wydobycie. Podjęliśmy również działania organizacyjne przy udziale zarządów spółek, by tam, gdzie te zapasy w dużej ilości są zgromadzone, podjąć działania takie, które odblokują te zapasy” – informuje Adam Gawęda, Wiceminister Aktywów Państwowych odpowiedzialny za restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego.

Te słowa mogą sugerować, że może chodzić o Ostrów Wielkopolski i dotychczasowe składowisko, jednak ministerstwo nie potwierdza tych informacji. Na razie nie zapadły żadne wiążące decyzje. Oficjalnie wiadomo jedynie tyle, że do magazynu rezerw trafi trafi około 1 mln ton surowca. Tę informację potwierdza ministerstwo.

Kiedy zapadnie oficjalna decyzja, czy magazyn powstanie w Ostrowie Wielkopolskim, czy w jakiejkolwiek innej lokalizacji, poinformujemy na łamach wlkp24.info.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. jest ogłoszenie w urzędzie pracy, potrzebują pracowników za prawie najniższą do łopaty, więc ministrem nie jestem, ale ten syf będzie w ostrowie

  2. – Ten magazyn planowany jest w Ostrowie, ale będziemy również prowadzili prace, by wykorzystać przy udziale Spółki Restrukturyzacji Kopalń obiekty, które są bliżej zlokalizowane. Stałyby się one takimi naturalnymi magazynami węgla energetycznego. W obszarze naszego zainteresowania jest kilka takich miejsc. Zrobimy wszystko, by ta nadwyżka węgla mogła zostać zmagazynowana – powiedział dziennikarzom wiceminister Adam Gawęda w sobotę, 18 stycznia, przed karczmą piwną śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick