Ma na koncie cztery włamania. Usłyszał zarzuty. Jak się uchronić przed złodziejami?

1
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Cztery piwnice padły łupem 35-latka, który niezbyt długo cieszył się nową "profesją". Trafił w ręce policji i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sprawca kradzieży z włamaniem został zatrzymany przez kaliską policję. Okazał się nim 35-letni mężczyzna, który – jak ustalili funkcjonariusze – włamał się do czterech piwnic. Dokonał tego w listopadzie ubiegłego roku na osiedlu Tyniec. Łupem włamywacza padały głównie elektronarzędzia, których łączny koszt wyniósł niemal 1 500 zł.

Namierzenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniami zajęło policjantom prawie dwa miesiące. Mieszkaniec Kalisza jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Najwyższą możliwą karą, jaką może otrzymać sprawca, to 10 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem policja przypomina, że często to okazja czyni złodzieja i wiele zależy od nas, a dokładnie od sposobu, w jaki zabezpieczymy naszą własność. – Często się zdarza, że już samo zabezpieczenie drzwi (skobel, kłódka) pozostawia wiele do życzenia – wyjaśniają kaliscy policjanci.

Chcesz utrudnić życie potencjalnym włamywaczom? Pamiętaj o tych zasadach:

  1. Zainwestuj w dobrej jakości drzwi, które będą stanowić wyzwanie dla złodzieja. Pomyśl też o odpowiednim zamku lub dwóch.
  2. Wymień okna od piwnicy na nowsze i lepiej zabezpieczone. Zadbaj o sprawne zawiasy i dobrze działające zamki, a także szyby. Nie bagatelizuj pęknięć.
  3. Rozważ montaż krat w oknach i drzwiach. To dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanymi gośćmi w twojej piwnicy.
  4. Solidne ściany działowe także mogą zniechęcić włamywacza. Te wykonane z płyt kartonowo-gipsowych mogą nie stanowić dla złodzieja większej przeszkody.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick