Lutowy DKF “Na wolności”. Tylko mnie kochaj..

0
Propozycje oskarowe oraz takie, w których zagrają nominowani do najważniejszych statuetek w świecie filmowym pojawią się w lutym na ekranie Ostrowskiego Centrum Kultury oraz Kina Komeda. Miesiąc z ambitnymi produkcjami rozpoczyna tajemniczy "The Florida Project" z Willemem Dafoe (nominacja w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy"), potem kinomani zobaczą m.in. najnowszy film Andrieja Zwiagincewa "Niemiłość" (nominacja w kategorii "Najlepszy film neoanglojęzyczny") oraz bułgarski dramat "Victoria" czy włoski "The place".

KLUB FILMOWY ”NA WOLNOŚCI”

zaprasza na

FILMY LUTEGO 2018

…tylko mnie kochaj…

 

05 lutego – poniedziałek

The Florida Project (2017)

dramat, USA, 115 min

Reżyseria:Sean Baker

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala kina Komeda, cena biletu: 10 zł

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

12 lutego – poniedziałek

FILMOWY KLUB SENIORA

Kobieta z lodu (Bába z ledu) (2017)

komediodramat, Czechy, Francja, Słowacja, 106 min

Reżyseria:Bohdan Sláma

seans o godz. 17.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 5 zł

Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nie najlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać…     

 

12 lutego – poniedziałek

Victoria (2014)

dramat, Bułgaria, Rumunia, 155 min

Reżyseria:Maya Vitkova

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Ludowa Republika Bułgarii, 1979 rok. Boriana jest w ciąży, ale nie chce dziecka, które urodzi się w komunistycznym kraju. Jej jedynym marzeniem jest ucieczka na Zachód. Niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka, bo z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Świetnie radzi sobie sama. Zostaje ogłoszona Dzieckiem Dekady i ku radości zaangażowanej ideowo babci staje się symbolem reżimu. Dorasta w konflikcie z Borianą, podporządkowując sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym Todorem Żiwkowem, przywódcą kraju, który obsypuje ją prezentami. Gdy 10 listopada 1989 roku system upada, a Żiwkow zostaje aresztowany, życie Viktorii wywraca się do góry nogami.

 

 

19 lutego – poniedziałek

Niemiłość (Nelyubov) (2017)

dramat, Belgia, Francja, Niemcy, Rosja, 127 min

Reżyseria:Andriej Zwiagincew

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Borys i Żenia, mieszkańcy wielkiego miasta we współczesnej Rosji, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Oboje żyją na niezłym poziomie. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie mają z nim kontaktu. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

26 lutego – poniedziałek

The Place (2017)

dramat, Włochy, 105 min

Reżyseria: Paolo Genovese

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick