Ksiądz podejrzany o przestępstwo na tle seksualnym

6
W czwartek policja w Jarocinie zatrzymała byłego wikariusza parafii w Witaszycach. Ksiądz jest podejrzewany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym. Aktualnie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Jarocinie.

Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Jarocinie i do jego zakończenia niewiele mogę powiedzieć o sprawie. Mogę jedynie potwierdzić, że faktycznie duchowny jest podejrzany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym. Ksiądz na podstawie nakazu prokuratorskiego została zatrzymana – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

Księdzu nie postawiono jeszcze zarzutów. Parafia, w której pracował dzień przed zatrzymaniem został odwołany z funkcji wikariusza.

Cała sytuacja w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach budzi wiele podejrzeń. W połowie listopada z pełnienia służby zrezygnował proboszcz ksiądz kanonik Błażej Michalewski, który zastąpił długoletniego proboszcza Stanisława Szymańskiego.

 

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 9
    3

    Zatrzymano profilaktycznie winny czy niewinny. Tylko z księżmi tak się robi. Na bruk z parafii. Żadnej opieki i wsparcia od biskupa. Poprzedni biskup był dla księży jak ojciec. Dlaczego teraz jest inaczej? Młodzi chłopcy zastanówcie się czy warto ?

  2. 3
    1

    Prawdy w tym napewno nie ma ani połowy. Media dokładają, rozdmuchują i krzywdzą ludzi. Przed dokładnym sprawdzeniem sprawy nie powinno się informować mediów. To hieny żerujące na nieszczęściu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick