Krzesimir Dębski w cieniu rzezi wołyńskiej [zaproszenie]

0

To właśnie jego muzykę słyszymy w kultowych polskich filmach, m.in. „W pustyni i w puszczy”, „Ogniem i mieczem”, „Pieniądze to nie wszystko” czy „1920 Bitwa warszawska”. Napisał ścieżkę dźwiękową do ponad 30 filmów, prawie takiej samej ilości seriali, nie licząc Teatru Telewizji oraz spektakli teatralnych i baletowych. Krzesimir Dębski zagości za kilka dni w Ostrowie Wielkopolskim.

Krzesimir Dębski to „człowiek orkiestra” – dosłownie. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, polski kompozytor, skrzypek i dyrygent na swoim koncie ma setki utworów tworzących ścieżki dźwiękowe do kultowych polskich filmów, seriali, realizacji Teatru Telewizji oraz spektakli baletowych i teatralnych wystawianych nie tylko w kraju, ale i na świecie.

Krzesimir Dębski nie ogranicza się już tylko do muzyki. Do Ostrowa Wielkopolskiego zawita już wkrótce, by promować swoją książkę „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja historia rodzinna”. To opowieść o życiu w cieniu rzezi wołyńskiej i poszukiwaniu prawdy.

Krzesimir Dębski: (…) Napadli też na kościół w Kisielinie, gdzie na mszę poszli moi rodzice. Ta niedziela była dniem rozpoczynającym masakrę. Wcześniej zdarzały się mordy, ale od tej niedzieli zaczęła się rzeź. Urodziłem się dziesięć lat później, jednak kolejne godziny 11 lipca 1943 r. znam z relacji rodziców, jakbym sam je przeżył. Mama z ojcem uciekli z pogromu, Ukraińcy jednak porwali i zabili mojego dziadka i babcię. PO LATACH POSZUKIWAŃ SPOTKAŁEM ICH MORDERCĘ. – czytamy w opisie wydawcy książki.

Spotkanie z Krzesimirem Dębskim odbędzie się 30 stycznia w ostrowskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Wolności 2 punktualnie o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny, a podczas spotkania będzie można nabyć egzemplarz książki.

źródło foto główne: Oficjalna strona K.Dębskiego http://www.kdebski.pl/

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick