Koronawirus w starostwie. Poznaliśmy więcej szczegółów

0
screen z Gogle Street View
Jedna osoba chora na COVID-19, a 9 kolejnych poddanych kwarantannie. To dane liczbowe dotyczące Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Potwierdzono tam koronawirusa u jednego z pracowników. Budynek przeszedł dezynfekcję, a praca urzędu odbywa się podobnie, jak dotychczas.

Wracamy do tematu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. O tym, że doniesienie to potwierdził starosta Stanisław Szczotka, pisaliśmy w czwartkowy wieczór. Wtedy jednak samorząd nie informował o szczegółach.

W piątek portal wlkp24.info ustalił, że 9 pracowników z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną, zostało poddanych kwarantannie i będą przebywać na niej do środy 22 kwietnia. Budynek starostwa został zdezynfekowany, a przyjmowanie interesantów i praca starostwa odbywa się bez zmian.

Powiat krotoszyński jest rekordzistą pod względem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie wielkopolskim. Starostwo nie jest jedyną tego typu placówką na terenie powiatu, w której zdiagnozowano koronawirusa. Wcześniej informowaliśmy o całkowitym wyłączeniu Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Na COVID-19 zachorował także jeden z funkcjonariuszy posterunku w Zdunach. W czwartek posterunek przywrócono do działania. Kilkanaście dni temu zakażenie wykryto też u strażaka z krotoszyńskiej komendy PSP, a 9 kolejnych osób zostało poddanych kwarantannie.

CZYTAJ TEŻ: Szpital w Krotoszynie wciąż zamknięty. Kiedy wszystko wróci do normy?

Do tej pory w powiecie krotoszyńskim zdiagnozowano 204 osoby chore na COVID-19 (dane z piątkowego poranka). 14 chorych zmarło.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick