Strażak z Krotoszyna ma koronawirusa. Kolejnych 9 osób na kwarantannie

2
screen z Google Maps
Pozytywny wynik na obecność koronariwusa potwierdzono u jednego ze strażaków w PSP w Krotoszynie. Zarówno on jak i dziewięciu jego kolegów, którzy mieli z nim styczność, zostało poddanych kwarantannie. Jednostka funkcjonuje dalej. W poniedziałek wieczorem została zdezynfekowana. We wtorek dezynfekcję przejdzie także krotoszyński szpital.

Komenda policji to nie jedyna instytucja służb mundurowych w Krotoszynie, wśród pracowników której potwierdzono koronawirusa. Chorobę COVID-19 wykryto także u jednego ze strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. – Nie wiemy, jak doszło do zakażenia, ale w związku z potwierdzonym wynikiem dodatnim, dziewięciu jego kolegów także zostało objętych kwarantanną – mówi portalowi wlkp24.info mł. bryg. Sławomir Brandt z Zespołu Prasowego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W tej chwili krotoszyńska jednostka funkcjonuje normalnie. Dyżur pełni 25 strażaków w systemie zmianowym i podobnie będzie przez najbliższe dni. Nie ma mowy o wyłączeniu jednostki z podziału bojowego, jak miało to miejsce kilka dni temu w Kaliszu. W razie potrzeby komendę w Krotoszynie wspierają zastępy OSP, których w powiecie jest ok. 50 z czego 11 w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

W poniedziałkowy wieczór jednostka w Krotoszynie została zdezynfekowana. Mowa zarówno o budynku komendy, strażnicy, jak i sprzęcie. Dodatkowy sprzęt potrzebny do tego zadysponowano m.in. z Kościana, Ostrowa Wielkopolskiego i Środy Wielkopolskiej. We wtorek ten sam sprzęt będzie użyty do dezynfekcji krotoszyńskiego szpitala. Przeprowadzą ją strażacy z Krotoszyna.

Tymczasem sytuacja w jednostce straży pożarnej w Kaliszu wraca do normy. Pierwszy 16 strażaków, u których pobrano próbki na obecność koronawirusa, otrzymało wyniki ujemne i wrócili do służby. W kwarantannie pozostaje 27 strażaków.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick