DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szpital w Krotoszynie wciąż zamknięty. Kiedy wszystko wróci do normy?

Przypomnijmy. W powiecie krotoszyńskim już 185 osób zachorowało na COVID-19, 13 zmarło. Już w połowie marca koronawirus dotknął osoby przebywające w szpitalu w Krotoszynie. Wszystko zaczęło się od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie trafił 85-latek zakażony koronawirusem, do czego początkowo on i jego bliscy się nie przyznali. Osiem osób z załogi mającej kontakt z chorym zostało poddanych kwarantannie. Z końcem marca zamknięto i odizolowano Oddział Wewnętrzny, niestety wirus przemieścił się też na inne oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chirurgiczny z Pododdziałem Urazów Narządów Ruchu i Ortopedii, Wewnętrzny z Pododdziałem Kardiologicznym oraz na Zakład Opieki Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Bolewskiego. Funkcjonowanie szpitala zostało sparaliżowane. Zakażeni pacjenci zostali ewakuowani do innych lecznic.

Prokuratura przyjęła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrekcję krotoszyńskiego szpitala. „Nie znamy oficjalnej treści zawiadomienia. Ani NFZ, ani prokuratura – jak dotąd – nie poinformowała Szpitala o swoich działaniach. Z doniesień medialnych dowiadujemy się jedynie, że chodzi o rzekome nieprawidłowości podczas przekazywania dwóch chorych z Oddziału Wewnętrznego w Krotoszynie do Oddziału Paliatywnego Pleszewskiego Centrum Medycznego oraz postępowania personelu szpitala w czasie wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2 na Oddziale Wewnętrznym w Krotoszynie” – informuje w oświadczeniu dyrekcja szpitala.

PRZECZYTAJ: PAMIĘTAJ! Od dzisiaj zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe!

Pytamy czy i kiedy możliwe jest wznowienie pracy szpitala. Mimo wstępnych deklaracji starosty krotoszyńskiego Stanisława Szczotki, jakoby po Świętach Wielkanocnych szpital był gotowy wznowić działalność, okazuje się że wciąż większość personelu medycznego przebywa na kwarantannach. – Niektórym osobom terminy kwarantanny został wydłużone, w siedmiu przypadkach drugie badania dały wyniki pozytywne, mimo pierwszych ujemnych. Dlatego na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze skompletowanej takiej obsady oddziałów, która pozwoliłaby na otwarcie poszczególnych oddziałów – mówi portalowi wlkp24.info Sławomir Pałasz – rzecznik szpitala. Mowa o Oddziałach: Internistycznym, Chirurgicznym, Intensywnej Terapii przy ul. Mickiewicza. Zamknięte są również Zakład Opieki Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo-Paliatywny, w najbliższych dniach planowana jest ich dezynfekcja.

Dobre wieści natomiast są takie, że pracę wznawia Laboratorium Centralne w budynku Szpitala Powiatowego w Krotoszynie przy ul. Mickiewicza, które będzie pobierać próbki do badań w godzinach 7:15-10:00, natomiast odbiór wyników będzie możliwy od 14:00 do 15:00. Obowiązują jednak restrykcje – w poczekalni do pobrania próbek mogą przebywać jednocześnie 2 osoby, należy zachować odpowiednią odległość oraz osłaniać twarz. Natomiast punkt pobierania próbek w szpitalu przy ul. Bolewskiego jest wciąż nieczynny.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • O
  Ostrowianin

  czwartek, 16 kwietnia, 2020

  To dyrekcja jest winna że ktoś przywiózł do szpitala koronawirusa? A może należałoby się zastanowić jak pomóc szpitalowi zamiast oskarżać się wzajemnie. Zrobic testy większej ilości osób, skupić się na leczeniu łudzi. W sytuacji pandemii którą świat nam zafundował szukanie na siłę winnych jest niesmaczne.

  Odpowiedz
 • 1
  13

  piątek, 24 kwietnia, 2020

  Chory, starszy człowiek z atakiem astmy, skąd miał wiedzieć, że ma korowirusa.
  SOR w Krotoszynie został zdezynfekowany . Więc skąd tyle zakażen pacjentów i personelu w szpitalu w Krotoszynie .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz