Kopał psa i kręcił nim „bączki”. Teraz grozi mu więzienie

2
Fot. pixabay.com
Nawet do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Gminy Jaraczewo, właścicielowi małego kundelka. Mężczyzna znęcał się nad psem, bił go i kręcił nim tzw. "bączki", kiedy pies był uwiązany na smyczy. Sytuację zauważyli kierowcy przejeżdżający drogą nr 15. To oni powstrzymali 33-latka i poczekali na przyjazd policji.

Policjanci z jarocińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał znęcać się nad psem, którego prowadził na smyczy. Mieszkaniec Gminy Jaraczewo bił psa i kręcił nim w powietrzy, gdy czworonóg był przypięty do smyczy. – Do sytuacji doszło w miejscowości Brzostów w powiecie jarocińskim. Znęcającego się nad psem mężczyznę zauważyli kierowcy, którzy jechali drogą nr 15. Gdy jeden z nich zwrócił uwagę mężczyźnie o niewłaściwym traktowaniu ważącego ok. 3 kg. kundelka, ten stał się agresywny wobec kierowcy – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowa KPP w Jarocinie.

Zwierzę zostało oddane matce właściciela, a jemu przedstawiono zarzuty znęcania się nad psem. Za ten czyn grozi kara do trzech lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick