Konta odblokowane. EKK Wagon dostało pieniądze na wypłatę zaległych wynagrodzeń

4
Wracamy do tematu problemów finansowych spółki EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. W połowie lipca Agencja Rozwoju Przemysłu zablokowała konta firmy, przez co niemal 500 pracowników nie otrzymało na czas wynagrodzeń.

Bezradni pracownicy poprosili o pomoc prezydent Beatę Klimek, która wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie w sprawie sytuacji w ostrowskim przedsiębiorstwie. Do spotkania nie doszło, ale do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło pismo w sprawie sytuacji spółki.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

My także spróbowaliśmy ustalić, co jest przyczyną zablokowania kont firmy. W odpowiedzi na nasze pytania, ARP wyjaśniła wówczas, że „Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon posiada nieuregulowane zobowiązania względem ARP S.A. – termin spłaty pożyczki udzielonej w 2013 roku upłynął z końcem 2015 roku, obecnie wraz z odsetkami kwota należności ARP sięga 2,4 mln zł”. Wskazując na powód zablokowania kont spółki.

Po kilku tygodniach wreszcie udało się dojść do porozumienia między oboma podmiotami i zawarto ugodę. EKK Wagon otrzymał zablokowane pieniądze, które w pierwszej kolejności miały trafić do pracowników, czekających na wypłatę zaległych wynagrodzeń.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick