Pracownicy EKK Wagon bez wypłat. Beata Klimek apeluje o spotkanie z premierem Morawieckim

3
Fot. ekk-wagon.pl
Po raz kolejny docierają do nas złe informacje z EKK Wagon. Blisko 500 pracowników tej firmy nie otrzymało wynagrodzenia za pracę z powodu zablokowania kont przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Pracownicy poprosili o pomoc prezydent Beatę Klimek.

Niemal 500 pracowników ostrowskiej firmy EKK Wagon nie otrzymało wynagrodzenia za pracę z powodu zablokowania kont przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która jest spółką akcyjną Skarbu Państwa. Bezradni pracownicy poprosili o pomoc prezydent Beatę Klimek, by wsparła ich w dochodzeniu swoich praw. Ta wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym wnioskuje o pilne spotkanie, w którym mieliby wziąć udział przedstawiciele rządu, ARP i EKK Wagon.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego apeluje o „wypracowanie optymalnego kompromisu, chroniącego upadłości likwidacyjnej ich firmy”. Jak zaznacza, nie można dopuścić do upadłości spółki, której sytuacja finansowa już teraz jest „skrajnie trudna” oraz do zwolnienia blisko 500 osób zatrudnionych obecnie w tej firmie.

EKK Wagon należy do jednej z największych firm w Ostrowie. „Nie może zatem budzić najmniejszych wątpliwości, że w obliczu tak trudnej sytuacji, władzom samorządowym Miasta Ostrowa Wielkopolskie zależy na wypracowaniu kompromisowego rozwiązania, które satysfakcjonowałoby zarówno zatrudnionych w EKK Wagon, jak i Agencję Rozwoju Przemysłu, co do pewności odzyskania przez nią pozostałej części wierzytelności” – czytamy w piśmie wysłanym przez prezydent Klimek do premiera Morawieckiego.

List został wysłany także do wiadomości 13 posłów i senatorów z regionu Południowej Wielkopolski.

AKTUALIZACJA – 15.39

Oświadczenie w sprawie wynagrodzeń pracowników wydał zarząd spółki EKK Wagon. Można je przeczytać pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To jest jeden wielki skandal co dzieje się z ta firmą. Ludzie pracują a pensji nie widać . Mamy rodziny dzieci , i nie mamy za co opłacić czynszu ,pradu ,gazu . A czym nakarmić dzieci ??? Czy ktoś kompetentny ,zajmie się ta sprawą?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick