Koncert „Najpiękniejszych Pieśni Patriotycznych” na żywo w TV Proart

5
To będzie muzyczna podróż przez historię powstania wielkopolskiego i hołd w stronę tych, którzy polegli w walce o niepodległą Polskę. Koncert „Najpiękniejszych Pieśni Patriotycznych” wykonają Chór Con Forza oraz Orkiestra Kameralna Orfeusz w szkole w Gorzycach Wielkich już 15 lutego o godzinie 18:00. Zaprasza Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

Koncert „Najpiękniejszych Pieśni Patriotycznych” nie przez przypadek zaplanowano na 15. lutego. Muzyka w hołdzie powstańcom wybrzmi w przeddzień rocznicy zakończenia walk powstańczych. – Będzie to podsumowanie okresu, w którym od listopada upamiętnialiśmy powstanie wielkopolskie – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski, organizator koncertu.

To muzyczne zaproszenie to efekt współpracy gminy z Zespołem Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Szkoła Muzyczna już w listopadzie prezentowała w swoich murach repertuar patriotyczny. – Sala pękała w szwach, wiele osób chwaliło nasze aranżacje, stąd postanowiliśmy, że jeszcze raz, w rocznicę zakończenia powstania zaprezentujemy to widowisko – zachęca do udziału w koncercie Robert Matuszewski, dyrektor Szkoły Muzycznej.

Podczas koncertu śpiewem raczyć publiczność będą chórzyści z Chóru Con Forza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. Odśpiewają takie pieśni jak „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitają pąki białych róż” czy „My, pierwsza brygada”. O oprawę muzyczną zadba Orkiestra Kameralna Orfeusz pod dyrekcją Andrzeja Henryka Bączyka. Muzycznemu widowisku będzie towarzyszyć narracja Aleksandry Tomaszewskiej-Bączyk.

Koncert na żywo będzie transmitować Telewizja Proart. Punktualnie o godzinie 18:00 rozpocznie się transmisja ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich. Każdy mieszkaniec, nie tylko gminy Ostrów, jest mile widziany na widowni. Wstęp na to wydarzenie jest oczywiście bezpłatny.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo cenne przedsięwzięcie. Powstańców należy czcić na wszystkie możliwe sposoby, a z tym jest różnie w Ostrowie i wokół niego.

    • Ostrów od okolic to się powinien uczyć patriotyzmu. Np. w Pleszewie w Gorzycach jest pomnik Powstańców Wielkopolskich.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick