Kolejne dwa medale mistrzostw Polski lekkoatletów Stali!

Dwa medale wywalczyli lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA w mistrzostwach Polski U16 zorganizowanych w Słubicach. Ze srebrem do Ostrowa Wielkopolskiego wróciła sztafeta chłopców 4x100m w składzie Jakub Adamek, Dominik Kaźmierczak, Tymek Nowak oraz Eryk Krakowski. Czas żółto-niebieskich to 44,74 s. Złoto wywalczył zespół z MLKS Agros Żary z czasem 44,16 s. Brązowy medal w biegu na 2000m wywalczyła Weronika Dudzińska z czasem 6.42,57.

– Trzeba przyznać, że medal sztafety cieszy podwójnie bo mieliśmy po drodze sporo problemów z kontuzjami. Pod znakiem zapytania stał w ogóle występ całej sztafety, ostatecznie nie pobiegł w niej jeden z jej liderów Nataniel Jędrajczyk, ale ci, co wyszli na bieżnie spisali się fantastycznie i odnieśli życiowy sukces – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym KS Stal LA.

Na bardzo wysokim poziomi stał bieg na 2000m. Kornelia Rusiłowicz dwa tygodnie temu ustanowiła rekord Polski U16 na tym dystansie, a w Słubicach zdobyła zaledwie srebrny medal zwyciężyła Maja Marszewska z czasem 6.36,81. Czasy zupełnie nie odzwierciedlają formy zawodniczek, gdyż bieg od początku prowadzony był w wolnym tempie i było sporo przepychanek. Wielkie gratulacje dla Weroniki, że pomimo tego wytrzymała presję i wróci do Ostrowa z brązowym medalem.