Kolejne dary od WOŚP trafiły do ostrowskiego szpitala!

8
Fot. WOŚP Ostrów Wielkopolski
20 specjalistycznych łóżek do intensywnej opieki medycznej trafiło do ostrowskiego szpitala! To już kolejne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafią one na oddziały, gdzie znajdują się pacjenci zakażeni koronawirusem.

Na oddziały covidowe trafiły łóżka elektryczne – czterosegmentowe z czego 3 segmenty ruchome, wyposażone w panel centralny, pilot podręczny oraz w panel wbudowany w barierki do sterowania przez pacjenta oraz personel medyczny. Dodatkowo materac piankowy, materac zmienno-ciśnieniowy, wieszak na kroplówkę.

CZYTAJ: “Zgłoście zapotrzebowanie, a my je kupimy” – Fundacja WOŚP chce zakupić łóżka na oddziały covidowe

To nie pierwsze i na pewno nie ostatnie dary od WOŚP dla ostrowskiej placówki medycznej. W październiku do szpitala trafił respirator, który także posłużył do monitorowania stanu zdrowia zakażonych i najciężej przechodzących zakażenie koronawirusem.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przeniesiony z 10 stycznia na ostatni dzień tego miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE: WOŚP przekazała ostrowskiemu szpitalowi respirator

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Brawo rodacy nie szczędzący grosza na zbiórkę WOŚP!!!
  Mam nadzieje, że osoby szczujące na WOŚP będą miały honor nie korzystać ze sprzętu z serduszkiem?!

  • Pewnie Ty masz na tyle honoru by nie korzystać z programów rządowych skoro jesteś przeciwko i szczujesz na tych co myslą inaczej niż Ty. A tak przy okazji to zobacz kto najbardziej szczuje, kto prowokuje. Dlaczego WOŚP tak łączy sie z tęczą , dlaczego Owsiak maluje obrazy z tekstem o wojnie. Kto tu prowokuje ? Tylko lemingi co im powiedzą w TVN to juz powtarzają. Popatrz co się dzieje i sam pomyśl a nie powtarzaj usłyszanych opini.

  • Do Michal:
   Dlaczego miałbym nie korzystać z programów rządowych skoro płacę na to obowiązkowe złodziejskie podatki. Takie 500+ to jedyna możliwość ich odzyskania (współczuję bezdzietnym bo są stratni). Na WOŚP wpłaca się dobrowolnie i tyle ile chcesz. Widzisz różnicę czy to zbyt trudne?

 2. Nie neguję zrzutki na wielką orkiestrę, ale czy tak powinna wyglądać fundacja? Jak można utrzymywać się z takiej działalności? Czy to etyczne? Takie rzeczy to powinno się robić charytatywnie a nie utrzymywać siebie, rodzinę i zarządy. Pomoc docelowa tak. Owsiak już nie.

  • Nie podoba się to nie płać. Nic prostszego. O etyce to może nie piszmy bo najwięksi przeciwnicy WOŚP (kościół, pis) to mają z nią najmniej wspólnego.

  • Zazdrościsz? Załóż własną fundację.
   Gdyby nie on, to szpitale nie były by tak wyposażone, nie udało by się uratować niezliczonej ilości ludzi.
   Moim zdaniem coś mu się za to należy.

 3. Mam nadzieje, że osoby szczujące na WOŚP będą miały honor nie korzystać ze sprzętu z serduszkiem?!–To dlaczego WOŚP wstawia łóżka do szpitali ogólnodostepnych , żeby później ktoś mi z honorem wyjeżdżał? Niech wybuduje swój prywatny szpital i niech tam wpuszcza tylko tych co sie z nim zgadzają bez żadnego ale.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick