DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

WOŚP przekazała ostrowskiemu szpitalowi respirator

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączyła się w akcję pomagania szpitalom podczas walki z pandemią koronawirusa. Zapotrzebowanie na sprzęt w tym niezbędne do ratowania chorych na COVID-19 są respiratory, których brakuje. Pracownikom WOŚP-u udało się jednak pozyskać 24 takie urządzenia. Jak napisał na fanpage’u Jurek Owsiak „więcej po prostu nie było dostępnych”. Sprzęt trafił do polskich szpitali, a jednym z nich jest już w Ostr

Panie ministrze zdrowia – tak wygląda prawdziwy respirator. 24 respiratory do intensywnej terapii, które udało nam się kupić (więcej po prostu nie było dostępnych) w czasie pandemii od znanej światowej firmy z pakietem gwarancyjnym, kosztowały po około 99 000 za sztukę. Urządzenia są kompletne, z opcją szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Właśnie są dostarczane do wytypowanych (także przez ministerstwo zdrowia) szpitali w Polsce (https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny), które walczą z pandemią koronawirusa. Próśb otrzymaliśmy dużo więcej, ale tylko tyle udało nam się kupić prawdziwych respiratorów (24 do intensywnej terapii i 10 transportowych).

Ten na zdjęciu trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/photos/a.889187911160202/3276270345785268/?type=3&theater

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • 7
    75thecrow

    czwartek, 10 września, 2020

    Brawo ❤

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz