WOŚP przekazała ostrowskiemu szpitalowi respirator

1
Fot. fanpage Jurka Owsiaka
Jurek Owsiak napisał na fanpage'u, że WOŚP kupiło 24 respiratory. Jeden z nich - jak zaznaczył - trafił do Ostrowa Wielkopolskiego. To kolejny dar Orkiestry na rzecz tego szpitala.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączyła się w akcję pomagania szpitalom podczas walki z pandemią koronawirusa. Zapotrzebowanie na sprzęt w tym niezbędne do ratowania chorych na COVID-19 są respiratory, których brakuje. Pracownikom WOŚP-u udało się jednak pozyskać 24 takie urządzenia. Jak napisał na fanpage’u Jurek Owsiak „więcej po prostu nie było dostępnych”. Sprzęt trafił do polskich szpitali, a jednym z nich jest już w Ostr

Panie ministrze zdrowia – tak wygląda prawdziwy respirator. 24 respiratory do intensywnej terapii, które udało nam się kupić (więcej po prostu nie było dostępnych) w czasie pandemii od znanej światowej firmy z pakietem gwarancyjnym, kosztowały po około 99 000 za sztukę. Urządzenia są kompletne, z opcją szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Właśnie są dostarczane do wytypowanych (także przez ministerstwo zdrowia) szpitali w Polsce (https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny), które walczą z pandemią koronawirusa. Próśb otrzymaliśmy dużo więcej, ale tylko tyle udało nam się kupić prawdziwych respiratorów (24 do intensywnej terapii i 10 transportowych).

Ten na zdjęciu trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Tak wygląda respirator Panie ministrze zdrowia – tak wygląda prawdziwy respirator. 24 respiratory do intensywnej…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Czwartek, 10 września 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick