“Zgłoście zapotrzebowanie, a my je kupimy” – Fundacja WOŚP chce zakupić łóżka na oddziały covidowe

8
Fot. facebook.com/Jurek Owsiak
Oddziały covidowe powstają już w niemalże każdym szpitalu powiatowym, a liczba wolnych łóżek kurczy się w zastraszającym tempie. Wiele placówek już zgłasza zapotrzebowanie na kolejne łóżka, bo dla pacjentów brakuje już miejsc. Do dyrekcji szpitali wyszedł Jurek Owsiak, który za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że fundacja WOŚP jest gotowa zakupić łóżka covidowe. "Wszystkie ręce na pokład!" - apeluje Owsiak.

Oddziały covidowe powstały już w niemalże każdym szpitalu powiatowym na terenie Polski. Łóżka dla zakażonych koronawirusem znajdują się m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Krotoszynie, czy Ostrzeszowie. Szpital w Wolicy po raz kolejny został przekształcony w szpital jednoimienny. Wiele placówek boryka się z brakiem miejsc dla zakażonych, a tych przybywa w zastraszającym tempie. Tym sposobem pacjent jest odsyłany od szpitala do szpitala w poszukiwaniu wolnego łóżka.

CZYTAJ TAKŻE: “Prowokacja oraz zamach na życie i zdrowie kobiet”. Senatorki i senatorzy KO wydali oświadczenie

Jurek Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiedział dziś za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że fundacja jest gotowa zakupić brakujące łóżka i prosi dyrekcję szpitali o zgłaszanie się do WOŚP. Prosi jednak, by nie wykorzystywać łóżek z logo fundacji, które zostały zakupione z myślą o innym oddziale.  – Wszystkie ręce na pokład! Jeżeli mają Państwo takie odgórne polecenie, by taki oddział utworzyć , proszę nas zawiadomić ile łóżek potrzeba, a my je kupimy. Nie demontujcie tych, które już stoją na oddziałach. Jesteśmy już po rozmowach z polskimi firmami, które produkują takie łóżka, a których kupiliśmy już kilkanaście tysięcy podczas funkcjonowania fundacji – mówi Owsiak.

Jednocześnie fundacja informuje, że nie organizuje żadnej zbiórki pieniędzy, a fundusze na zakup łóżek będą pochodzić z konta WOŚP. – Zgłoście się do nas, a my kupimy je natychmiast. Pamiętajcie, oprócz prośby dołączcie wszystkie pisma, które są tymi, na których każą Wam takie oddziały stworzyć. Wtedy to wszystko będzie wiarygodne, prawdziwe, a my kupimy Wam prawdziwe łóżka. Chcemy Wam pomóc! Chcemy być razem z Wami! – dodał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  • 5
   8

   PO PIERWSZE JUREK NIE KUPUJE ZA SWOJE ,A PO DRUGIE W BAZIE REZERW MATERIALOWYCH JEST WYSTARCZAJACA ILOSC SPRZETU BY POMOC NAM ZWALCZYC WIRUSA

 1. 2
  9

  Może trzeba by złożyć jakieś zapotrzebowanie do Jurka na lekarzy i pielegniarki ? Może ich kupi?
  A może on potrafi kupić łóżka samoleczące?

  • Geniuszu fundacje mają swój statut, a w statucie tej fundacji jest zakup sprzętu. O personel miej pretensje do rządu który od lat sprzyja ucieczkom lekarzy za granicę.

 2. Najpierw nie dopuszczaliście mądrale do zbiórek na WOŚP radni z PIS-u czy część proboszczów broniła zbiórki przed kościołami, a teraz macie pretensje Do pana Owsiaka. Miejcie pretensje do karakana i jego przydupasów. Jak nie maja pojęcia jak sobie poradzić to znowu będą szukać winnych bo już premierowi Tuskowi winy wcisnąć się nie da może tato Rydzyk coś zafunduje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick