Kobieta w niebezpieczeństwie może obronić się sama

1

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie odbyła się kolejna edycja szkolenia z samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. To druga tura tych zajęć, bo w ubiegłym roku chętnych było tyle, że zabrakło miejsc. Tym razem jest podobnie. Cel szkolenia jest jeden – świadomość tego, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia.

Podobnie jak rok temu instruktorami sztuki samoobrony są policjanci z ostrowskiej komendy, w tym starszy aspirant Grzegorz Kuroszczyk, brązowy medalista Mistrzostw Świata w karate. Sam wielokrotnie był w stanach zagrożenia, ale wiedział co robić także dzięki opanowaniu sztuki samoobrony. A tricki przy obronie własnej zarówno kobiet jak i mężczyzn są bardzo podobne. 

Każda z uczestniczek trzydniowego kursu ma okazję poznać proste chwyty jakimi powalić można większego od siebie przeciwnika w różnych okolicznościach. W tym wypadku mężczyznę. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłości te spotkania będą jeszcze organizowane. Informacje o kursach na bieżąco można śledzić na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej w krótkim materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Taki krótki kurs da niestety niewiele. Ja po 6 latach trenowania judo i 11 latach boksu/kickboxingu zostałam napadnięta w parku. Jakiś obleśny typ podszedł z tyłu i klepnął mnie w tyłek. Odepchnęłam go i wtedy wystartował do mnie z pięściami. Uwierzcie mi, że po 17 latach treningu jestem bardziej odporna niż przeciętna dziewczyna, a tu nie było łatwo. Jednak to nie to samo co treningi. Są ochraniacze, są rękawice, kaski…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick