DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Już 3 osoby zakażone koronawirusem w Wielkopolsce tylko w piątek. Zmarła pacjentka w Łańcucie

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejne dane dotyczące potwierdzonych badaniami przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród 11 osób z pozytywnymi wynikami dwie kolejne to mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Przed południem informowaliśmy o tym, że zakażonym jest starszy mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Pacjent jest w dobrym stanie zdrowia i przebywa w szpitalu w Poznaniu.

Teraz okazuje się, że chorym na COVID-19 jest także młody mężczyzna z tego powiatu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. – Został objęty kwarantanną domową. Jego stan zdrowia określany jest jako dobry. Druga osoba to również mężczyzna w średnim wieku, w stanie dobrym. Przebywa obecnie w kwarantannie domowej na terenie powiatu poznańskiego. Do tej pory 18 osób zostało zakażonych koronawirusem na terenie Wielkopolski. Jedna osoba zmarła – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o szóstej ofierze śmiertelnej. To 27-letnia kobieta, która przebywała w Łańcucie (województwo podkarpackie). Jej stan w ostatnich dniach był określany jako ciężki.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • 2
    22

    sobota, 21 marca, 2020

    10 maja 2020 r. zostań w domu

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz