DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeden "zaparkował" w kwietniku, drugiego zatrzymał policjant po służbie

Nie ma tygodnia, byśmy nie informowali o kolejnych pijanych kierowcach. Rekordziści potrafią wsiąść za kierownicę samochodu mając nawet ponad trzy promile. Nie inaczej było w miniony weekend na terenie powiatu jarocińskiego.

Zdjęcie poglądowe

Jednego z kierowców zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby. Do funkcjonariusza posterunku w Jaraczewie (powiat jarociński) docierały już informacje, że jeden z mieszkańców często wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. – W sobotę policjant zauważył mężczyznę jadącego slalomem w kierunku sklepu w Górze i natychmiast zareagował. Podbiegł do samochodu, który kierowca zaparkował na jednej z posesji i otworzył drzwi kierowcy. Unosząca się we wnętrzu pojazdu woń alkoholu i zachowanie mężczyzny potwierdziły przypuszczenia policjanta, który odebrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce umundurowany patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna usiadł za kierownicą Fiata Punto mając 2 promile alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

CZYTAJ TEŻ: Uderzył w sygnalizację świetlną. Był kompletnie pijany

W ten sam dzień jarocińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Dworcowej w miejscowości Mieszków. – Jak wynikało z przekazanych dyżurnemu informacji, w jednym z przydomowych ogródków, po sforsowaniu ogrodzenia, na kwietniku zaparkował samochód marki Opel Vectra. Po przybyciu na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem 40-letniego mieszkańca gminy Jarocin – dodaje Zaworska. Okazało się, że ma on w swoim organizmie aż 3,5 promila alkoholu!

Zatrzymano także 27-latka z gminy Jarocin, który został zatrzymany do kontroli drogowej przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Wynik badania alkomatem dał ponad pół promila. Dodatkowo mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Cała trójka odpowie za swoje przestępstwa przed sądem. Muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres trzech lat, karą pozbawienia wolności nawet na dwa lata oraz wysokimi konsekwencjami finansowymi.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz